Ste vyčerpané? Prezradíme vám, čo vám pomôže

vyčerpané
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Zamestnanie, starostlivosť o deti, starostlivosť o celú domácnosť – aj toto musí zvládať každá z nás nezávisle od toho, koľko máme rokov a aký je náš zdravotný stav. Niekedy padáme od únavy a niekedy máme ešte dosť energie, aby sme upratali rozhádzané hračky po deťoch a umyli kopu špinavých riadov.

Ak sa cítite vyčerpané a máte pocit, že vám už ani silná káva nepomáha, inšpirujte sa našimi nápadmi. Poradíme vám, ako bojovať s vyčerpanosťou a čo na ňu zaberá.

Spánok náš každodenný

Na vyčerpanosť vždy zaberal a vždy bude zaberať spánok. Ak málo spíte, poprípade sa často budievate, práve nespavosť a minimum spánku môže byť príčinou vašej vyčerpanosti. Naučte sa chodievať spávať vždy v rovnakom čase, aj cez víkendy. Neponocujte zbytočne a radšej doprajte vášmu telu dostatok času na regeneráciu. Uvidíte, že vám to pomôže.

Určite ale neužívajte lieky na spanie. Momentálne je sezóna levandule – odtrhnite si pár stoniek s kvetmi, zviažte si ich špagátikom a zaveste si ich na okná, poprípade si kvety vložte do vrecúška a umiestnite pod vankúš. Spálňu vám krásne rozvoňajú. Je dokázané, že levanduľa upokojuje nervový systém, odbúrava stres a pomáha proti nespavosti.

Pobyt v kúpeľoch

Vírivka, jacuzzi, bazén s termálnou vodou vás vráti späť do formy. Ak ste vyčerpaná a ani v práci sa nesústredíte, odporúčame vám dať si pár dní voľno a ísť na pobyt do kúpeľov. Takýto pobyt vám prospeje aj teraz pred začínajúcimi letnými prázdninami. Oddýchnete si od svojich „zdivočených“ detí a budete mať čas len pre seba!

Lacnejšie wellness pobyty

Odporúčame vám pozerať si ponuku wellness pobytov. Pobyty na stránkach v konkrétnych uvedených termínoch sú lacnejšie, ako keby ste si termín wellness pobytu určili sami. Ak vám zamestnávateľ umožní ísť v danom termíne, výrazne ušetríte.

Zabavte myseľ príjemnými pozitívnymi myšlienkami

Vyčerpanosť spôsobuje aj každodenný stres. Skúste zabaviť svoju myseľ príjemnými pozitívnymi myšlienkami. Aj keď sa to možno ťažko hovorí, najmä, ak ste prežili traumatizujúci zážitok, negatívnym myslením si vôbec nepomôžete. Ak vás trápi vyčerpanosť a nevládzete vstať ani len z postele, motivujte sa. Neskôr by ste toto pochmúrne obdobie mohli ľutovať.

Ak vás napríklad trápia partnerove problémy s erekciou, nemyslíte si, že negatívnym myslením mu nepomôžete a spôsobujete stres nielen jemu, ale aj sebe?

Ak sa cítite vyčerpaná, začnite spánkom. Zmeňte stravovacie návyky (jedzte viac čerstvých sezónnych potravín), doprajte si pobyt v kúpeľoch, myslite pozitívne. Uvidíte, že vyčerpané už nikdy nebudete.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článok4 signály kedy môže žena odhaliť, že má pri sebe toho nesprávneho
Ďalší článokPáčia sa vám dvaja muži naraz? Ako sa rozhodnúť pre toho správneho
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.