Vyhrajte nad bolesťou hlavy spôsobenou voňavkami. Máme pre vás užitočné tipy

bolesť hlavy z voňavky
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Každý problém má svoju príčinu. To isté platí aj v prípade zdanlivo nevysvetliteľných bolestí hlavy a migrén. Spúšťačom totiž môžu byť silné vône a parfumy. Vyskúšajte sa preto pri začínajúcej bolesti hlavy zamerať na to, či ste sa práve neocitli v prevoňanej miestnosti alebo v blízkosti niekoho so silným parfumom, ktorý by za nepríjemný pocit mohol.

Parfumy a parfumované vody môžu byť svojím zložením veľmi intenzívne a bolesti hlavy môžu spôsobovať nielen vône, ale aj chemické látky – napríklad benzylalkohol alebo anisylalkohol. Hovoríte si však, že si život bez parfumu snáď ani nedokážete predstaviť? Nebojte sa, existuje riešenie, ktoré vám pomôže s bolesťou hlavy aj s telesnou vôňou. Tým sú toaletné vody, ľahšie a menej agresívne vône, ktoré obsahujú až o 15 % menej vonných olejov v porovnaní parfumovanými vodami.

Očarujúce vône bez nežiaducich vedľajších účinkov

Toaletná voda vás asi na 3 až 5 hodín zahalí do závoja ľahkej vône, ktorá sa vám len tak nesprotiví. Nemusíte sa báť, že by ste medzi toaletkami nenašli svoju obľúbenú vôňu. Patria medzi najrozšírenejšie typy voňaviek , preto nechýba variant  toaletná voda v ponuke takmer žiadneho výrobcu.

Zásadnú úlohu v prevencii bolesti hlavy hrá taktiež samotná aplikácia voňavky. V prípade, že ste na vonné látky citlivejší, vyhnite se oblasti krku a vôňu nanášajte výhradne na zápästie, prípadne na zátylok. Tým oddialite voňavku od nosa a nebude vás dráždiť.

Tip: Ak chcete len veľmi ľahkú vôňu na leto, siahnite po parfumoch do vlasov. Skvelo poslúži aj suchý šampón s jemnými kvetinovými tónmi, ktorý vlasy prevonia a zároveň osvieži.

Podmanivé tóny inšpirované prírodou

Bohužiaľ, nedá sa jednoducho určiť, ktoré vône bolesti hlavy spôsobujú, pretože každý ľudský organizmus je nastavený inak. Niekoho vôňa nedráždi vôbec, pre iných sú neznesiteľné korenisté vône a niekomu zasa nesedia kvetinové tóny. V tomto ohľade platí, že bez vyskúšania nebudete poznať odpoveď. Druh vône si však môžete vybrať aspoň podľa základných charakteristík:

•  Kvetinové vône
 Je to podobné, ako keby ste si privoňali k čerstvej kytici. Svieže vône často skrývajú tóny ruží, pivoniek či exotického jazmínu, ktoré sprevádza jemná vanilka alebo šťavnaté ovocie.

•  Ovocné vône
 Hravé tóny ovocia pôsobia sviežo a výborne sa hodia do letných mesiacov. Podmanivé tóny vám pripomenú plodiaci sad u babičky, prípadne v exotických krajinách.

•  Citrusové vône
 Ďalšia letná explózia dobrej nálady, ktorá vás prenesie na taliansku Riviéru plnú šťavnatých grapefruitov, pomarančov a citrónov.

•  Korenisté vône
 Tóny ambry, kardamómu, bergamotu a kože tvoria esenciu zvodných vôní pre mužov aj ženy, ktoré pôsobia odvážne a zmyselne.

•  Orientálne vône
 Korenisté vône orientu vás očaria svojím šarmom aromatického čierneho korenia, vanilky a škorice. Častou zložkou je taktiež cédrové drevo, kadidlo alebo bylinné zmesi.

•  Drevité vône
 Ťažšie zemité tóny santalového a cédrového dreva – alebo napríklad ebenu – sa zvyčajne snúbia s korenistými a ovocnými vôňami, ktoré pripomínajú les po daždi. Patria medzi unisexové vône, ktoré stoja za vyskúšanie.

•  Pižmové vône
 Pižmo, respektíve mošus, je vonná látka s blahodarnými účinkami. Okrem dobrej nálady človeku dodá taktiež psychickú pohodu. Navyše sa považuje za veľmi silné afrodiziakum.

Zdroj obrázku: bearmoney / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokČajová párty s lesnými tvormi: Tie fotky vás pobavia
Ďalší článokToxický vzťah: Rozpoznajte tieto znaky a utečte!
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.