Vzťah, ktorý už nemá budúcnosť: Ako sa vyrovnať s koncom a pokračovať v hľadaní pravej lásky?

Vzťah, ktorý už nemá budúcnosť Ako sa vyrovnať s koncom a pokračovať v hľadaní pravej lásky
Vzťah, ktorý už nemá budúcnosť Ako sa vyrovnať s koncom a pokračovať v hľadaní pravej lásky
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Vzťahy sú zložitou záležitosťou, ktorá nás môže privádzať k slzám aj k úsmevu. Sú to príležitosti na rast, učenie sa a spoznávanie samých seba aj druhých. No často sa stáva, že sa zamilujeme a upneme sa na vzťah, ktorý už nemá budúcnosť. Čo s tým? Ako sa s tým vysporiadať?

Prvým krokom pri riešení takejto situácie je pochopenie a akceptovanie toho, že sa to stalo. Nie je to jednoduché. No dôležité je byť úprimná sama k sebe a priznať si, že nie všetko sa môže podariť. Ak totiž budeme stále trvať na tom, že naša láska prekoná všetky prekážky a problémy, môžeme sa dostať do slepej uličky, z ktorej sa ťažko vymaníme.

Následne by sme sa mali sústrediť na to, aby sme našli dôvod, prečo sa náš vzťah zrútil a aké chyby sme v ňom urobili. Nie je to jednoduché, no je to veľmi dôležité pre našu ďalšiu cestu. Pokiaľ totiž neodhalíme príčiny, môžeme sa stále pohybovať v kruhu a opakovať tie isté chyby.

Dajte si pauzu

Ďalším krokom by mala byť pauza od vzťahu a tiež nájsť si čas pre seba. Mnoho žien totiž zvykne do vzťahu investovať veľa energie a času. Často tak zabúdajú na svoje potreby a záujmy. Odstup od vzťahu nám môže pomôcť uvedomiť si, čo naozaj chceme a potrebujeme.

Vyhľadajte psychickú podporu

Samozrejme, v tejto situácii je dôležité hľadať aj pomoc a podporu od svojich najbližších. Tí nás môžu povzbudiť a poskytnúť nám útechu. Vyhnite sa pocitu viny a hanby. Často si myslíme, že sme zlyhali a že sme si nevybrali správneho partnera. Avšak, život nám ponúka mnoho príležitostí a nie vždy sa nám podarí nájsť toho pravého na prvý pokus. Naučme sa teda vyrovnať so svojimi pocitmi a nerobiť si zbytočne zle. Pretože vzťah, ktorý už nemá budúcnosť nám nič neprinesie.

Upnite sa na osobný rast

A čo ďalej? Po odstupe od vzťahu a uvedomení si príčin zlyhania by sme mali pokračovať v našom osobnom raste a zlepšovať sa ako jednotlivci. Týmto spôsobom budeme pripravené na nové vzťahy, ktoré nás môžu čakať v budúcnosti. Možno nás v nich budú čakať nové lekcie, no s väčším sebavedomím a skúsenosťami sa budeme vedieť rozhodnúť, čo naozaj chceme a potrebujeme.

Nevzdávajte sa

V konečnom dôsledku je dôležité si uvedomiť, že vzťahy sú súčasťou nášho života a nie vždy sa podaria. No práve z týchto skúseností môžeme čerpať mnoho výhod a naučiť sa viac o sebe samých a o tom, čo hľadáme v partnerskom vzťahu. Preto sa nevzdávajme, ale pokračujme v hľadaní toho pravého a snažme sa byť vždy úprimné k sebe samým a k ostatným. V konečnom dôsledku si budeme môcť byť isté, že sme urobili všetko pre to, aby sme si zaslúžili naozajstnú a trvalú lásku.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článok5 zdravých jedál s jarnou zeleninou: Využite tieto zeleninové recepty
Ďalší článokNápadité a vtipné eseje o človeku vo svete. John Green a Recenzia našej doby
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.