Ako byť šťastní vo vzťahu aj po rokoch: Je to vôbec možné?

šťastní vo vzťahu
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Viete ako byť šťastní vo vzťahu aj po niekoľkoročnom spolužití? Vzťahové začiatky bývajú väčšinou veľmi sladké. On pre vás stelesňuje boha lásky a vy ste pre neho tá najdokonalejšia. Aj keď to občas trochu zahrmí hádkami, tie rýchlo skončia a opäť je krásne slnečno. Takto to väčšinou býva vo vzťahoch, ktoré majú minimálne deväťdesiat percentnú pravdepodobnosť úspechu. Pokiaľ toto nemáte na začiatku, môžete sa na vzťah s dotyčným rovno vykašľať. Pretože čo nefunguje už v láskyplnom rozkvete, ako to môže vôbec fungovať po rokoch, keď prídu deti, choroby, pády, skúšky či iné nástrahy.

A tomu verte, že nástrahy prídu, nie vždy (teda väčšinou) to býva ako v rozprávke či ľúbostnom filme. Zamilovanosť opadne, príde kopec starostí a vy zrazu zistíte, že prichádzajú tie búrky častejšie a sú dosť výdatné. Vtedy je potrebné zamyslieť sa, čo sa zmenilo po rokoch a hľadať stratené črepy lásky. Pretože pokiaľ tam boli na začiatku, veríme, že ich nájdete aj teraz.

Prinášame vám pár tipov, vďaka ktorým môžete byť šťastní vo vzťahu aj po rokoch:

Nájdite si čas pre seba

Aj keď to je pri malých deťoch a starostiach väčšinou ťažké, skúste si nájsť trochu času aj pre seba a venujte sa svojej duši. Nevypratá bielizeň či prach na skrinkách počkajú. V prvom rade je dôležité mať upratané v sebe a nie okolo seba. Venujte sa veciam, ktoré vás robia šťastnými. Či už je to čítanie kníh, maľovanie, spievanie alebo športovanie.

Choďte na rande

Teraz nemáme na mysli rande s vašimi nápadníkmi či kolegami. Myslíme rande v vašim partnerom či manželom. Vyjdite si s ním na večeru, do kina alebo len na prechádzku vo dvojici a oprášte staré pekné spomienky. Potrebujete predsa čas aj pre seba kde sa budete cítiť ako partneri, nie ako rodičia či spolubývajúci.

Nevyťahujte staré krivdy

Nijakému vzťahu neprospieva, keď sa budete rýpať v starých hriechoch a znova a znova ich rozpitvávať na povrch. Aj keď vám možno z nich ostali nepekné jazvy, skúste odpúšťať. Čas všetko postupne zahojí a vy sa nebudete neustále utápať v zlých spomienkach.

Neútočte

Aj keď to je možno ťažké a máte zoznam vecí, ktoré vám na partnerovi prekážajú, zdržte sa slovných útokov. Radšej skúste racionálne vysvetliť, čo vám na ňom prekáža a ako by sa to dalo zlepšiť. Vyhnite sa urážkam, ktoré vaše napätie iba vystupňujú.

Akceptujte, že nič nie je sto percentné

Žiadny vzťah nemôže fungovať na sto percent. Vždy v ňom existuje niečo čo vás bude hnevať, nebude sa vám páčiť alebo s tým nebudete úplne v pohode. Dôležité je nájsť čo najväčšiu harmóniu. Len tak môžete zostať šťastní vo vzťahu aj po rokoch.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokKto seje vietor. Odporúčame nové severské krimi
Ďalší článokToto leto sa oplatí prísť schladiť do kina. Bontonfilm ponúkne divákom skutočné filmové lahôdky
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.