Máme pre vás riešenie! Bývanie na dedine má veľa výhod a mnohé mladé rodiny si hľadajú bývanie práve v rodinných domoch na dedinách. Ak bývate v rodinnom dome, máte záhradu, ale problémy vám robí absencia kanalizačnej prípojky a extrémne suchá, ktorých sa, žiaľ, nasledujúce týždne nezbavíme, máme pre vás riešenie na túto situáciu.
Ako vyriešiť problémy s polievaním záhrady, keď nemáte kanalizačnú prípojku?
Septiky – dvojkomorové žumpy
Absencia kanalizácie, kanalizačnej prípojky je stále aktuálnom témou v mnohých regiónoch na Slovensku. Viaceré rodiny tak musia improvizovať a musia si zber a odvoz odpadových vôd zabezpečiť sami. Je to ale podstatne nákladnejšie, najmä ak v domácnosti žije väčší počet osôb.
Ak chcete ušetriť nielen svoje peňaženky, ale aj prírodu, odporúčame vám objednať si septiky. Septiky sú dvojkomorové žumpy, ktoré v rámci svojej konštrukcie prečisťujú odpadové vody. Sú to v podstate bezúdržbové čističky, ktoré nezaťažujú životné prostredie a šetria vám peniaze. Počiatočná investícia môže byť vyššia, avšak treba počítať s tým, že sa vám veľmi rýchlo vráti.
Dvojkomorové žumpy vám dovezú priamo domov a vložia vám ich do vopred pripravenej jamy.
V prípade, že vám neostáva nič iné, len umiestniť septik tam, kadiaľ prechádzate autom, či inými dopravnými prostriedkami, doobjednajte si prejazdovú dosku.
Nádrže na dažďovú vodu
Nedostatok vlahy pociťujú najmä záhradkári, ktorí si na jar zasadili zeleninu na záhradku. Tohtoročný máj bol síce daždivý, ale vyzerá to tak, že toto leto bude veľmi chudobné na zrážky.
Míňanie pitnej vody na polievanie záhrady nie je plytvanie, ale predsa len dažďová voda je pre úrodu podstatne lepšia.
Ak chcete na polievanie používať dažďovú vodu, potrebujete ju niekde zbierať. Plastové sudy nie sú práve najlepším riešením a preto vám ako riešenie na danú situáciu odporúčame nádrže na dažďovú vodu. Sú to nádrže, ktoré zbierajú a uskladňujú dažďovú vodu. Môžete ju používať na umývanie dlažby, podlahy na terase, ale hlavne na polievanie záhradky. V nádrží sa nerozmnožujú baktérie, ktoré by mohli ohroziť kvalitu vody.
Zdroj obrázka:
Autor: KaliAntye / Shutterstock.com