Chlap s romantickou dušou: Ako ho spoznáte?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Ako spoznáte romantického chlapa? Snáď každá žena o takom mužovi sníva. Ale nechceme už v tejto modernej dobe príliš? Rozhodne nie! Zaslúžite si to najlepšie, milé dámy! Alebo presnejšie – toho najlepšieho! Ktorý sa o nás bude starať a s ktorým si budete pripadať ako v rozprávke. 

Myslíte si, že chlap s romantickou dušou ešte existuje?

Výskumy dokazujú, že mieru romantiky u mužov ovplyvňuje hladina testosterónu. Treba však poznamenať, že muži s vysokou hladinou tohto hormónu  sa zasa správajú oveľa mužnejšie a sú ochotní sa kvôli vám pobiť do krvi, a to doslova. Záleží teda od toho, o akej predstave romantiky snívate. Keď sa kvôli vám niekto pobije, nie je to ako vystrihnuté z romantického filmu?

Ďalším, predsa aj trochu kultivovanejším prejavom, romantickosti muža je pozvanie na romantickú večeru vo dvojici alebo to, že vás vezme do divadla. Z vašej strany by však malo plynúť rovnaké pochopenie a nemali by ste k takýmto aktivitám svojho partnera nútiť príliš často. Nezabúdajte, že muži na takéto „maličkosti“  veľmi nie sú. Rozmýšľajú viac pragmaticky a pre nich je znakom romantiky skôr to, že vám napríklad pomôžu s domácimi prácami. A to je dosť okatý spôsob, ako vám prejaviť náklonnosť a úctu, nemyslíte?

Chlap romantik sa však v skutočnom živote hľadá ťažko. Aj preto, že chlapské predstavy sa podstatne líšia od tých našich, ženských. V každom prípade sa s ním len pustite do rozhovoru a hneď ho odhalíte. Stačí mu položiť otázku v zmysle: „Ako si predstavuješ ideálne rande?“ A ľahko zistíte, s kým máte dočinenia. V odpovediach romantika je niečo magické. Veci opisuje metaforicky a trocha aj nostalgicky. Takýto muž je citlivý, ba až rojčivý.

Poznávacím znamením muža-romantika môže byť aj jeho hudobný vkus. Počúva elektro, rap alebo je zaťažený na rock? Presne takáto „tvrdšia“ hudba  je charakteristická svojimi clivými melódiami a hlbokými textami. Muž, ktorý inklinuje k rocku či jeho odnožiam, sa rád zamýšľa nad významom vecí a nebojí sa prejaviť emóciu. Máte ho!

Pochváľte sa nám v komentároch, čím vás váš chlap naposledy romanticky prekvapil.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokTriler o hudbe, ktorá môže zabíjať. Sebastian Fitzek a Playlist
Ďalší článokDve rodiny na opačných koncoch práva a spravodlivosti. Nový John Grisham
Narodená a stále žijúca v Košiciach. Milovník kníh, Talianska, sitcomu Frasier a dobrej hudby. Moje znamenie je lev, ale charakteristika na mňa veľmi nesedí.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.