Triler o hudbe, ktorá môže zabíjať. Sebastian Fitzek a Playlist

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Playlist je skvele premyslený triler, v ktorom je hudba podstatná a môže zachraňovať životy. Alebo rozhoduje o smrti. Plno záhad, rébusov, hádaniek, takže chce to pozorného čitateľa. Originálne a čítavé.

Hudba je jej život a zoznam pätnástich piesní rozhodne, ako dlho bude trvať.
Pätnásťročná Feline Jogowá pred mesiacom bez stopy zmizla. Jej zdrvená matka sa obráti s prosbou o pomoc na súkromného detektíva Alexandra Zorbacha, s ktorým mali čitatelia možnosť stretnúť sa v knihách Zberateľ očí a Lovec očí. Zorbach pri pátraní natrafí na hudobnú službu, cez ktorú Feline počúvala obľúbené piesne, ale playlist bol iba pred niekoľkými dňami zmenený.

Obsahujú tieto piesne skrytý kľúč k nájdeniu Feline?

Podarí sa Zorbachovi vypočutím zdanlivo neškodného playlistu nájsť stopu a zistiť, ako ju zachrániť? Zorbach potrebuje pomoc Aliny Gregorievovej, ale získať ju, vzhľadom na ich spoločnú minulosť, bude ťažšie ako očakával.

Pätnásť piesní na vypočutie, pätnásť piesní na jej záchranu. Zorbach sa snaží horúčkovito vyriešiť záhadu playlistu, no netuší, že pátranie po Feline ho uvrhne do hrôzostrašnej nočnej mory, v ktorej sú šance na prežitie všetkých zúčastnených takmer nulové…

„Triler v sprievode hudby. Jedna z najvydarenejších Fitzekových kníh. Vďaka zoznamu skladieb, ktorý je súčasťou knihy a nájdete ho na internete, sa do príbehu ešte viac ponoríte. Skvelá kniha s prekvapujúcim koncom,“ napísali na Lovelybooks.de.

Sebastian Fitzek rozohral v tretej časti série o vrahovi Zberateľovi očí drámu, v ktorej sa prelína fikcia s realitou. Playlist je chytľavý psychotriler, ktorý sprevádzajú od začiatku až do konca dosiaľ nezverejnené piesne.

„Doteraz žili v mojich knihách protagonisti iba v mnou stvorených svetoch. V Playliste ožíva fikcia v realite. Pätnásť skladieb, od ktorých závisí Felinin život, totiž skutočne existuje. Boli skomponované špeciálne pre túto knihu, avšak nie na objednávku, ale ako samostatné umelecké diela nezávislé od románu. Inšpirované dejom odrážajú témy knihy. Spieva sa v nich o izolácii, šikanovaní, svojvoľnom vykonávaní spravodlivosti a toxických ľúbostných vzťahoch, ale tiež o pozitívnych veciach, ako sú odvaha, nádej a nájdenie samého seba,“ dodáva kráľ nemeckého psychotrileru Sebastian Fitzek.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokO telo sa staráme, ale zabúdame na dušu. Čo robiť, aby bola v pohode?
Ďalší článokChlap s romantickou dušou: Ako ho spoznáte?
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.