Genéza: Nový lekársky triler od Robina Cooka

Geneza
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Nákaza, Kóma, Toxín, Osudný gén, Liek, Agónia… to je len pár bestsellerov z pera Robina Cooka, majstra lekárskych trilerov. Teraz je tu s novinkou Genéza a zvolil si tému, ktorú akoby vytrhol z titulkov správ: ako na dolapenie vraha využiť DNA, s ktorou pracujú webové stránky skúmajúce rodinný pôvod klientov.

Triler Genéza z vydavateľstva Ikar poteší a uspokojí každého milovníka lekárskych trilerov. Cook opäť výborne vykreslil medicínske prostredie, jednotlivé lekárske postupy, pridal skvelú zápletku, akciu, nečakané prekvapenia a opäť dve obľúbené postavy: Laurie Montgomeryová a Jack Stapleton.

Autor sa opäť s precíznosťou ponára do problematiky, ktorú si vybral – DNA, genetika, hľadanie pôvodu. Genéza je inteligentný lekársky triler, ktorý nesmie chýbať v knižnici žiadneho jeho fanúšika.

Viac ako sto miliónov výtlačkov

Lekár a spisovateľ Robin Cook získal celosvetové uznanie trilermi s lekárskou tematikou, dnes už ich je viac ako tridsať, z ktorých sa predalo vyše sto miliónov výtlačkov. Majstrovsky spája medicínske fakty s fantáziou, pričom verejnosť upozorňuje na technické možnosti modernej medicíny a z toho vyplývajúce etické otázky.

Na pitevnom stole hlavnej súdnej lekárky mesta New York Laurie Montgomeryovej sa ocitne telo 28-ročnej sociálnej pracovníčky Kery Jacobsenovej. Spočiatku sa zdá, že sa stala obeťou tragického predávkovania drogami. Laurie a jej novej patologickej rezidentke – geniálnej, ale trochu svojskej doktorke Arii Nicholsovej – však niektoré detaily nesedia.

Rodinní príslušníci a priatelia prisahajú, že Kery sa drog ani nedotkla. Vedenie nemocnice, kde pracovala, trvá na tom, aby sa o prípade mlčalo. Kera bola v desiatom týždni tehotenstva, ale nikto nevie, kto je otec a či má kľúč k posledným okamihom jej života.

Laurie dočasne zamestná naliehavý zdravotný problém a impulzívna Aria obráti pozornosť na kontroverznú novú metódu – používanie genealogických databáz DNA pri pátraní po ľuďoch, ktorí nechcú, aby ich našli. Nadviaže spoluprácu s odborníkmi zo začínajúcej webovej stránky skúmajúcej rodinný pôvod a plánuje vystopovať DNA plodu k pravdepodobným mužským príbuzným v nádeji, že identifikuje záhadného otca.

Zanedlho však zavraždia Kerinu najbližšiu priateľku, ktorá takisto pôsobila ako sociálna pracovníčka, a odpovede treba hľadať ešte naliehavejšie. Ktosi očividne nechce, aby Kerine tajomstvá vyšli najavo. Ak sa Aria aspoň trochu priblíži k pravde, s Laurie sa pokojne môžu stať ďalšími vrahovými terčmi.

Vypočujte si úryvok. Z knihy číta Boris Farkaš:

Úryvok z knihy nájdete tu.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokAko kombinovať oblečenie: Prinášame vám pár inšpirácií
Ďalší článokNajvyšší pes na svete: Uhádnite, koľko meria táto nemecká doga
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.