O kvalite nábytku rozhodujú aj veci, ktoré si nevšímame vždy

Young girl choosing furniture fittings for drawers in kitchen furnishing store
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Pri výbere nábytku nie je ničím nezvyčajným pozerať na materiál a kvalitu spracovania korpusu, dvierok a podobne. To, ako dobre a ako dlho nám však bude jednotlivý nábytok slúžiť, záleží aj od vecí, ktoré si málokedy všímame pri prvotnom pohľade naň.

Závesy, výklopy a výsuvy

Ideálnym príkladom sú nábytkové závesy a pánty. Ide predsa o neoddeliteľnú súčasť akéhokoľvek nábytku, ktorý má dvierka s klasickým otváraním. Väčšinou sú však pred našim zrakom skryté a tak na ne často zabúdame. Ich kvalita je však dôležitá pre každodenné používanie daného nábytku.

Hlavne v kuchynských linkách sa často používa aj výklopné otváranie. Aj pri výklopnom kovaní platí vyššie uvedené a dokonca by sa dalo povedať, že kovanie tu zohráva ešte významnejšiu úlohu. Obzvlášť s veľkými a ťažkými výklopmi by sa bez dobrého kovania manipulovalo veľmi ťažko.

Do tretice si vyššie uvedené zopakujeme pri výsuvoch. Ich výber je však v porovnaní so závesmi a výklopmi špecifický v tom, že treba brať do úvahy aj to, čo bude v danej zásuvke odložené, resp. akú to bude mať celkovú hmotnosť. Preťažovanie výsuvov by spôsobilo ich deformovanie, čo by následne sťažilo hladké zatváranie zásuviek.

Stolové nohy a úchytky

Aby sme však neostali len pri kovaní, ktoré umožňuje otváranie dvierok, či zásuviek, spomenieme aj ďalšie veci. Napríklad pevné stolové nohy sú dôležitou súčasťou každého stola. A pritom veľa ľudí pri výbere stola pozerá len na vrchnú dosku a na nohy sa až tak nezameriava. To je však chyba! Životnosť stola totiž často závisí práve od jeho nôh, či podnože.

Opomenúť nesmieme ani úchytky. Áno, v súčasnosti je moderné najmä bezúchytkové otváranie, ale nie každý sa preň rozhodne. Vtedy však treba úchytky vyberať nielen podľa dizajnu, ale aj podľa toho, ako dobre sa používajú.

Zdroj obrázka:

Autor: BearFotos / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokTemná pavučina tajomstiev na elitnej súkromnej škole…
Ďalší článokVýzbroj svetla. Ďalší famózny historický román od Kena Folletta
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.