Ako si dobre vybrať nový byt? Poradíme vám, na čo sa najviac sústrediť

byt
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Migrovanie Slovákov je aktuálnou témou číslo jeden. Viaceré mladé páry neváhajú opustiť miesto, kde sa narodili a kde žili s rodičmi a cestujú za prácou aj niekoľko stoviek kilometrov. Ak si ale plánujete zháňať nové bývanie, konkrétne byt, na čo by ste sa pri výbere mali najviac sústrediť?

Kompletná rekonštrukcia, čiastočná rekonštrukcia, alebo pôvodný stav?

Ak si chcete vybrať pekný byt, informujte sa v realitnej kancelárií (ak nemá uvedené údaje na internete), či sa jedná o kompletnú rekonštrukciu, čiastočnú rekonštrukciu, alebo sa jedná o pôvodný stav. Z fotiek uvedených na webe realitnej kancelárie budete môcť vydedukovať, v akom stave sa nachádza nehnuteľnosť. Niektoré realitné kancelárie však dávajú na internete len ilustračné fotografie, takže reálny stav nehnuteľnosti nebudete môcť vydedukovať.

Pri výbere nehnuteľnosti si dávajte pozor, či je v byte pôvodné jadro, alebo je tam zrekonštruovaná, respektíve zmodernizovaná kúpeľňa s novým vybavením.

Je panelák zateplený?

Toto je tiež dôležitá informácia pri výbere nového bytu. Uprednostňujte skôr bývanie v zateplených panelákoch. Pocítite na spotrebe tepla už pri budúcom ročnom vyúčtovaní nájomného. Síce sú takéto paneláky, najmä tie nedávno zateplené, zaťažené hypotékou, vám sa investícia do bytu v takomto prípade veľmi rýchlo vráti. Bývanie v starých panelových domoch najmä v lete je hotové peklo, a to doslova. Panely sa rýchlo nahrievajú a trvá nejaký čas, kým sa opäť schladia. V byte sa to prejaví neznesiteľným teplom vo dne i v noci.

Ako je to s parkovaním?

Keďže na slovenských sídliskách v mestách je problém s parkovaním, skôr, ako si konkrétny byt zarezervujete, poinformujte sa, ako je to s parkovaním pred panelákom, kde sa nachádza byt, ktorý sa vám páči. Ak máte aspoň dve autá, o to viac by vás malo zaujímať, či vôbec pred panelák zmestíte svojich štvorkolesových tátošov a či je potrebné platiť za parkovacie miesta.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokAko zabrániť stereotypu, aby vám ničil vzťah?
Ďalší článokViete ako sa správne starať o zuby?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.