Kúpili ste si nové bývanie? Poradíme vám, akých pravidiel sa držať pri zariaďovaní nového bývania

nové bývanie
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Od prvého januára sa podmienky na získanie hypotéky pre mladých výrazne zmenili. Ak ste si aj napriek stále komplikovanejším podmienkam dokázali kúpiť nové vlastné bývanie, poradíme vám pár jednoduchých, ale za to veľmi užitočných pravidiel, ktorých by ste sa mali držať.

 

Dohodnite si v dostatočnom predstihu termín rekonštrukcie so stavebnou firmou

Ak sa rozhodujete kúpiť si nové bývanie, urobte si prieskum medzi stavebnými firmami v meste, kde bývate, resp. kde budete chcieť bývať. Stavebné firmy majú zajednané termíny minimálne niekoľko mesiacov dopredu a ak sa rozhodnete novú nehnuteľnosť kupovať koncom zimy a na jar začať prerábať, počítajte s tým, že už väčšina dobrých stavebných firiem má termíny rezervované. Celkový dizajn bytu alebo domu vám môže navrhnúť interiérový dizajnér a na základe týchto návrhov môže úpravy zrealizovať stavebná firma. Vy však máte hlavné slovo a vy sa rozhodnete, v akom štýle bude váš nový domov zariadený. Nezabúdajte však termín rekonštrukcie rezervovať čo najskôr, aby ste nemuseli potom niekoľko mesiacov čakať napríklad na stavbu murovaného jadra, výmeny okien a montáž sadrokartónu v obývačke.

 

Investujte radšej do nábytku od malých nábytkárskych firiem

Nábytkárskych firiem je na Slovensku oveľa viac ako pred desiatimi alebo dvadsiatimi rokmi. Pre nás zákazníkov je to výhoda, pretože máme lepšie možnosti výberu. V súčasnosti však väčšina Slovákov preferuje nie lacné, ale kvalitné materiály. Ak aj vy chcete kvalitu a ste ochotní priplatiť si za kvalitný nábytok, odporúčame vám dať si ho vyrobiť presne na mieru. Odporúčame vám dať si vyrobiť modernú okúzľujúcu kuchyňu na mieru, masívnu posteľ na mieru, ale i šatníkové /vstavané skrine na mieru. Nábytok si dávajte vyrobiť v rovnakom farebnom prevedení a hlavne ho prispôsobujte farbe podlahy.

 

Do kvality sa oplatí investovať!

Malé nábytkárske firmy, tým, že nevyrábajú sériovo, si dajú záležať na kvalite prepracovania materiálu a vyrobia vám pevný nadčasový nábytok, ktorý poslúži aj nasledujúcim generáciám. Okrem nábytku sa nebojte investovať ani do značkových kuchynských váh, ktoré kupujete len raz za život; do ručného mixéra; do kávovaru a do smaltového kuchynského riadu.

Ak ste si len prednedávnom kúpili nové bývanie, okamžite si zháňajte stavebnú firmu a dohodnite sa na termíne začatia rekonštrukcie. Okrem toho si nájdite bytového dizajnéra, ktorý vám poskytne neoceniteľné a veľmi praktické rady a zamerajte sa na malé slovenské nábytkárstvá, ktoré vám vyrobia pekný nábytok do každej miestnosti v domácnosti.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokAko sa po náročnom pracovnom dni zregenerovať?
Ďalší článokV manželskej posteli: Jej povesť je v troskách
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.