Ako sa po náročnom pracovnom dni zregenerovať?

zregenerovať
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

V pondelok ráno, keď vstávame do práce, by sme si už priali, by bol piatok poobede a vracali by sme sa z práce a mali pre sebou dva dni voľna. Niekedy nám naše zamestnanie lezie poriadne na nervy a túžime ísť aspoň na mesiac na dovolenku.

Žiaľ, takéto niečo je málo pravdepodobné. Takéto niečo si budeme môcť dopriať len po odchode zo zamestnania a to len vtedy, ak budeme mať na to peniaze. Ako sa ale po náročnom pracovnom dni zregenerovať, aby sme na druhý deň prišli do práce plné energie?

 

Ponorte sa do teplých perín a čítajte si knihy

Po náročnom pracovnom dni každému dobre padne, ak nebude musieť umývať drez plný riadov, utierať prach na drevených rámoch obrazov, prášiť koberce a umývať komplet celú kúpeľňu.

Po dobrej sprche vám odporúčame namiesto zapínania televízora a sociálnych sietí zobrať si z knižnice oddychovú literatúru, čiže knihu, ku ktorej ste sa doteraz nevedeli dostať- nemali ste na ňu čas. Ľahnite si do teplých perín, vankúše si dajte na seba, zasvieťte lampu a čítajte. Uvidíte, čas bude utekať rýchlo, ale čo je najhlavnejšie, zregenerujete a načerpáte novú silu do ďalších pracovných dní.

Takéto chvíle by ste si mali vychutnávať najmä v prechodných obdobiach, kedy za oknami padá jarný dážď, na jeseň padajúce lístie a cez zimu vločky snehu.

 

Spravte si masáž celého tela

Spravte si, alebo si nechajte spraviť. Oceníte najmä masáž chrbta a chodidiel, a to vtedy, ak celý čas v práci trávite sedením alebo státím. Robievajte si parafínovú masku na chodidlá. Používajte krémy vyrobené z levandule, bambuckého masla a z aloe vera. Krémovaním celého tela odoženiete z tela negatívne myšlienky a naladíte sa na pozitívne vlny. Ak chodievate domov už za tmy, zatiahnite interiérové horizontálne žalúzie, dajte si horúci kúpeľ a potom sa venujte masáži a hydratácii pokožky celého tela. Vedeli ste, že masáž poskytuje psychickú relaxáciu a úplnú očistu duše od každodenného stresu, ktorý na nás číha?

 

Doprajte si horúci kúpeľ

Sviečky, vaňa s horúcou vodou a penou do kúpeľa. Aj takýmto spôsobom sa môžete po náročnom pracovnom dni zregenerovať. Dávajte si však pozor, aby vám neprišlo zle vo vani s horúcou vodou. Kúpeľňu si nahrejte, ale nepreháňajte to, pretože sa ľahko môže stať, že dosiahnete pravý opak. Pre istotu si na umývadlo nachystajte sklenený pohár s čistou vodou, ktorý vám poslúži ako prvá pomoc v prípade, že sa vám zatočí hlava. Ak máte v kúpeľni okno a cez letné mesiace chcete mať otvorené okno, tak v tomto prípade vám vynikajúco poslúžia kvalitné siete proti hmyzu, ktoré sú vhodné do akýchkoľvek typov okien. Pri relaxačnom kúpeli vás nebude otravovať žiaden hmyz.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokSúťaž ukončená: Kto vyhral knihu od Danielle Steellovej?
Ďalší článokKúpili ste si nové bývanie? Poradíme vám, akých pravidiel sa držať pri zariaďovaní nového bývania
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.