Viete ako sa správne starať o zuby?

zuby
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Zvuk vŕtačky a čakanie v čakárni v zubnej ambulancii je pre všetkých z nás nepríjemná skúsenosť. Keď máme ísť k zubárovi, tak len s veľkými bolesťami alebo z povinnosti, kedy musíme absolvovať preventívnu prehliadku. Ako sa ale správne starať o zuby?

Pozor na stravu

Ak chcete mať zdravé a krásne zuby, dávajte si pozor na to, čo zjete a vypijete, pretože aj tekutiny a strava vplývajú na kvalitu zubov. Aby ste mali zdravé a krásne zuby, odporúčame vám konzumovať potraviny bohaté na vápnik, vitamín D. Zaraďte do jedálnička ryby, mliečne výrobky a zelenú zeleninu, ktoré majú v sebe dôležitú zložku pre zdravie našich zubov, a to fosfor.

Dávajte si pozor na potraviny, ktoré vytvárajú vo vašich ústach kyslé prostredie. Tie totiž môžu poškodiť zubnú sklovinu. Ďalej sa vyhnite pitiu sladených nápojov ako napríklad coly a vyhýbajte sa hryzeniu tvrdých predmetov.

Pravidelné čistenie a potrebné vybavenie

Okrem vhodného výberu stravy si dajte záležať aj na pravidelnom čistení zubov. Odporúčame kupovať kvalitnejšie zubné kefky s jemnými štetinami, ktoré zuby vyčistia a zároveň nepodráždia ďasná. Ak máte sklon ku krvácaniu, o to viac by ste si mali dávať záležať na výbere kefky.

Ku klasickej zubnej kefke by ste si mali kúpiť kvalitnejšie bieliace pásiky na dôkladné bielenie zubov, medzizubné kefky, zubné nite a jednozväzkové kefky na čistenie posledných stoličiek – zubov múdrosti. Odporúčame vám používať aj kvalitnejšie prírodné zubné pasty bez tenzidov a prírodný zubný prášok od značiek, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku.

Pri čistení zubov si dávajte pozor najmä na priestor medzi zubami, čistenie zubov múdrosti a čistenie jazyka. Aj na jazyku sa nachádzajú baktérie, ktoré by vašim zubom mohli ublížiť.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokAko si dobre vybrať nový byt? Poradíme vám, na čo sa najviac sústrediť
Ďalší článokVyužite pekné jesenné počasie na pobyt v prírode
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.