Viete ako sa správne starať o zuby?

zuby

Zvuk vŕtačky a čakanie v čakárni v zubnej ambulancii je pre všetkých z nás nepríjemná skúsenosť. Keď máme ísť k zubárovi, tak len s veľkými bolesťami alebo z povinnosti, kedy musíme absolvovať preventívnu prehliadku. Ako sa ale správne starať o zuby?

Pozor na stravu

Ak chcete mať zdravé a krásne zuby, dávajte si pozor na to, čo zjete a vypijete, pretože aj tekutiny a strava vplývajú na kvalitu zubov. Aby ste mali zdravé a krásne zuby, odporúčame vám konzumovať potraviny bohaté na vápnik, vitamín D. Zaraďte do jedálnička ryby, mliečne výrobky a zelenú zeleninu, ktoré majú v sebe dôležitú zložku pre zdravie našich zubov, a to fosfor.

Dávajte si pozor na potraviny, ktoré vytvárajú vo vašich ústach kyslé prostredie. Tie totiž môžu poškodiť zubnú sklovinu. Ďalej sa vyhnite pitiu sladených nápojov ako napríklad coly a vyhýbajte sa hryzeniu tvrdých predmetov.

Pravidelné čistenie a potrebné vybavenie

Okrem vhodného výberu stravy si dajte záležať aj na pravidelnom čistení zubov. Odporúčame kupovať kvalitnejšie zubné kefky s jemnými štetinami, ktoré zuby vyčistia a zároveň nepodráždia ďasná. Ak máte sklon ku krvácaniu, o to viac by ste si mali dávať záležať na výbere kefky.

Ku klasickej zubnej kefke by ste si mali kúpiť kvalitnejšie bieliace pásiky na dôkladné bielenie zubov, medzizubné kefky, zubné nite a jednozväzkové kefky na čistenie posledných stoličiek – zubov múdrosti. Odporúčame vám používať aj kvalitnejšie prírodné zubné pasty bez tenzidov a prírodný zubný prášok od značiek, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku.

Pri čistení zubov si dávajte pozor najmä na priestor medzi zubami, čistenie zubov múdrosti a čistenie jazyka. Aj na jazyku sa nachádzajú baktérie, ktoré by vašim zubom mohli ublížiť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.