Správna starostlivosť vám pomôže zbaviť sa strachu zo zubárov

starostlivost o zuby
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Zuby nás dokážu neraz potrápiť. Už od útleho veku máme strach zo zubárov a rodičia nás veľakrát museli prehovárať, aby sme si vôbec sadli do zubárskeho kresla. Ak ale chceme, aby naše zuby boli zdravé, je potrebné dodržiavať pár dôležitých zásad. Správna starostlivosť vám pomôže zbaviť sa strachu zo zubárov a hlavne zabezpečíte, že vaše zuby budú zdravé a krásne.

Nedostatok zubárov

Skôr, ako sa dostaneme k správnej starostlivosti o zuby, povieme si čo- to o nedostatku zubárov. Naše zdravotníctvo nie je v ideálnej kondícii a nedostatok zubárov cítiť v každom regióne. Ak hľadáte kvalitného zubára v Žiline, mohlo by sa stať, že by vás nejakí zubári odmietli, pretože by mali plnú kapacitu. Problémom je vysoký vek väčšiny zubárov. Mladí odchádzajú do zahraničia, starší v dôchodkovom veku neinovujú vybavenie a tým pádom nedokážu realizovať niektoré zákroky.

Pravidelné návštevy u zubára

Základom správnej starostlivosti sú pravidelné návštevy, čiže preventívne prehliadky. Práve ročné preventívne prehliadky dokážu odhaliť množstvo komplikácií a zabrániť tak úplnému znehodnoteniu (odumretiu) zubu. Endodoncia je zákrok, ktorému sa niekedy úplne nevyhnete. Pravidelné návštevy však dokážu odhaliť veľa. Samozrejmosťou je aj pravidelné čistenie. Bez neho by to určite nešlo.

Pravidelné čistenie zubov

Hovorí sa, že zuby by sme si mali umývať po každom jedle, no veľmi dobre si uvedomujeme, že to jednoducho nejde. Dôležité je nielen pravidelné čistenie, ale predovšetkým správne čistenie. Nesmiete zabúdať na čistenie medzizubných priestorov, na ktoré budete potrebovať zubné nite, medzizubné kefky a jednozväzkové kefky na zadné stoličky. Samozrejmosťou je aj dobrá kefka, ktorá by nemala byť príliš tvrdá, ale zároveň ani príliš mäkká. Odporúčame skôr kvalitnejšie značky kefiek.

Ak sa bojíte zubárov, starajte sa o svoje zuby každý deň a ak bude potrebný nejaký zákrok, budete vedieť, že ste pre svoje zuby urobil maximum.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokOchranné pracovné prostriedky, ktoré by mal mať každý manuálne pracujúci zamestnanec
Ďalší článokDo kín mieri Labková patrola – jeden z najväčších detských hitov súčasnosti
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.