Ochranné pracovné prostriedky, ktoré by mal mať každý manuálne pracujúci zamestnanec

Ochranné pracovné prostriedky
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Pracovať manuálne niekomu vyhovuje, no čoraz častejšie sa stretávame s názormi, že pracovať manuálne nám ničí zdravie chrbtice. Niečo pravdy na tom bude. Treba sa však zamyslieť, či aj sedavé zamestnanie nemá vplyv na bolesť chrbtice.

Každý manuálne pracujúci človek potrebuje k svojej práci ochranné pracovné prostriedky, ktoré by eliminovali riziká a chránili zdravie zamestnanca. Aké ochranné pracovné prostriedky by mal mať k dispozícii manuálne pracujúci zamestnanec?

Pracovné rukavice

Medzi najdôležitejšie ochranné pracovné prostriedky radíme predovšetkým pracovné rukavice. Pracovné rukavice by mal dostávať každý manuálne pracujúci zamestnanec v pravidelných intervaloch. Majú chrániť zdravie rúk pred odreninami, chemikáliami a materiálom, s ktorými zamestnanec denne manipuluje.

Ak chcete, aby zdravie zamestnancov nebolo ohrozené, vyberajte si z množstva kvalitných pracovných rukavíc tie, ktoré sa hodia na vykonávanie práce, ktorú ste zamestnancom určili.

Pracovná obuv

Pevná, protišmyková, nárazuvzdorná – obuv by mala byť dôležitou súčasťou výbavy manuálne pracujúcich ľudí. Pri výbere pracovnej obuvi musíte mať zoznam veľkostí nôh všetkých zamestnancov pracujúcich manuálne. Každý zamestnanec by mal mať obuv vyberanú na základe dĺžky a šírky chodidla. Pracovná obuv musí byť pevná, ale zároveň nesmie tlačiť a nesmie byť príliš voľná.

Pracovné okuliare a prilby

Ďalšími dôležitými ochrannými pracovnými pomôckami sú pracovné okuliare a prilby.Pri práci s nebezpečným materiálom majú okuliare a prilby dôležitú ochrannú funkciu. Zrak a hlavu by sme si mali chrániť a žiadna práca nestojí za to riziko.

Dávajte si však pozor na dodávateľa týchto ochranných pracovných prostriedkov. Vyhnite sa lacným čínskym výrobkom a investujte do kvalitných slovenských. Aj na Slovensku máme kvalitných výrobcov a dodávateľov kvalitných ochranných pracovných prostriedkov.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokAko si vybrať kvalitné posteľné prádlo?
Ďalší článokSprávna starostlivosť vám pomôže zbaviť sa strachu zo zubárov
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.