Ako si vybrať kvalitné posteľné prádlo?

obliecky
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Posteľné prádlo je dôležitá súčasť spálne a detských izieb. Každá žena si dáva záležať predovšetkým pri výbere detských obliečok, nakoľko detská pokožka je jemná a zaslúži si viac pozornosti. Ako si ale vybrať kvalitné posteľné prádlo pre všetkých rodinných príslušníkov?

Dôležitý je materiál

Pri výbere nových posteľných obliečok je potrebné všímať si kvalitu materiálu. Vo všeobecnosti sú najviac odporúčané práve bavlnené posteľné obliečky kvalitných značiek. Bavlna, najmä 100% bavlna, je príjemná na dotyk a ani po rokoch nestráca na svojej kráse. Dôležité je, že materiál nie je kúsavý, nie je extrémne krčivý a hlavne po niekoľkých praniach sa nezráža.

Ak si chcete vybrať kvalitné posteľné prádlo, vyberajte si predovšetkým kvalitné bavlnené posteľné prádlo. V letných mesiacoch môžete bavlnené nahradiť saténovými. V zimných zase flanelovými, ktoré sa opäť vracajú do popredia.

Veľkosť a zapínanie

Pri výbere posteľného prádla si dávajte pozor aj na veľkosť, obzvlášť pri výbere kvalitných detských obliečok. V súčasnosti je väčší výber veľkostí a práve preto je potrebné vedieť rozmery vankúšov a paplónov, aby sa vám podarilo kúpiť správnu veľkosť.

Čo sa týka zapínania, odporúčame vám uprednostňovať klasické zapínanie na gombíky. Aj keď zapínanie na zips je moderné a preferované, keď sa vám pokazí zips, budete ho musieť nahradiť novým, čo vás bude určite niečo stáť. Keď vám odpadne gombík, jednoducho ho prišijete a nemusíte riešiť výmenu celého zapínania.

Uprednostňujte kvalitné značky

Nájsť nájdete aj lacné posteľné obliečky. Musíte však počítať, že tieto obliečky vám dlho nevydržia. Odporúčame vám radšej investovať do dvoch- troch sád kvalitných posteľných obliečok ako do veľkého množstva lacných nekvalitných.

Pri výbere detských obliečok nechajte, nech si dieťa vyberie motív, ktorí sa mu páči.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokFalošný profil na sociálnej sieti láka od dievčat nahé fotografie, aj o tom je nový slovenský film Kto je ďalší?
Ďalší článokOchranné pracovné prostriedky, ktoré by mal mať každý manuálne pracujúci zamestnanec
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.