5 tipov ako byť v práci šťastný: Na toto nikdy nezabudnite!

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Patríte k ľuďom, ktorí svoju prácu milujú? Alebo v nej každý deň tŕpnete a tešíte sa kedy konečne vypadnete? Podľa výskumov len 5 % ľudí na svete má to šťastie a vykonáva job, ktorý ich naozaj baví. Ako docieliť, aby ste robili to, čo vás napĺňa a nestresovali sa každý deň? Je vôbec možné byť v práci šťastný?

Keď sa nad tým zamyslíme, tak v práci trávime najväčšiu časť dňa a života (aspoň väčšina ľudí). Preto by nebolo vôbec od veci, robiť niečo čo vás aj zaujíma a teší. Rozhodnite sa ešte pred tým ako začnete vôbec pracovať! Teda, počas štúdia na škole. Pokiaľ ste však už pracujúci a cítite, že to nie je pre vás to pravé, vyskúšajte zmenu. Niekedy je dôležitejšia prax ako teória.

Skúste sa inšpirovať našimi bodmi, ako byť v práci šťastný:

Bod č. 1: Nájdite to, čo vás zaujíma

Nájdite svoj talent, kvality a najsilnejšie stránky. A tie budujte! Trčíte zavretí v kancelárií na poste úradníka, no milujete skôr manuálnu prácu? Alebo sa potrebujete kreatívne vyblázniť, no dokladáte tovar v obchode? Zmeňte to! Nebojte sa výziev a vyskúšajte niečo iné.

Bod č. 2: Testujte!

Pokiaľ neviete, čo by vás skutočne napĺňalo, testujte a skúšajte. Mali by ste spoznať druh práce, ktorý bude určený priamo pre vás. Pristihnite sa pri ktorých činnostiach máte úsmev na tvári a čo vás skutočne baví. Mnohé z týchto aktivít sú využiteľné aj pri povolaniach. Len ich potrebujete dobre skĺbiť a využiť vo váš prospech.

Bod č. 3: Nikdy sa nevzdávajte!

Nikdy sa nevzdávajte! Aj keď odskúšate nekonečné množstvo pohovorov, kde vám dajú zamietavú odpoveď, neodchádzajte so zvesenou hlavou. Veď aj slávnemu spisovateľovi Stephenovi Kingovi prišlo zo začiatku kariéry z mnohých redakcií odpoveď: „NIE“. A dnes je jeden z najúspešnejších autorov, ktorý napísal viac ako 50 románov. 

Bod č. 4: Nemajte veľké očakávania

Nemajte veľké očakávania. Pokiaľ ešte nemáte dostatočné množstvo skúseností v oblasti, v ktorej chcete robiť, nepožadujte vysokú finančnú odmenu. Pokojne sa zo začiatku nevyhýbajte len praxi alebo práci zadarmo. Veľa vecí sa priučíte. Referencie a skúsenosti využijete vo vašej vysnívanej profesií. Alebo si vás v danej firme nechajú a plat vám neskôr porastie na základe skúseností.

Bod č. 5: Učte sa nové veci

Učte sa nové veci. Aj keď si myslíte, že v danej oblasti už máte dostatok vedomostí, nikdy neuškodí sebarozvoj. Zbieranie nových skúseností a teoretických poznatkov vás obohatí vo váš prospech. Preto sa nevyhýbajte rôznym seminárom alebo kurzom, ktoré vás lákajú a zaujímajú. Nikdy neviete, ale možno práve tam natrafíte na prácu svojich snov, kde budete naozaj šťastní.

Foto: Pixabay.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokFarby robia so ženami divy: Žltá rozžiari, červená rozvášni a modrá upokojí
Ďalší článokSkvelé tipy pre krásnu a zdravú pleť
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.