Ako sa cítiť dobre vo svojej koži? 7 rád pre spokojný a šťastný život

koži
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Často sa cítime zle vo vlastnej koži, kritizujeme, alebo sa podceňujeme namiesto toho, aby sme sa pochválili za to, aké sme. Existujú však možnosti, ako zahnať tieto negatívne pocity a naučiť sa akceptovať samú seba.

Ak sa necítite dobre vo vlastnej koži, neakceptujete to, čím v skutočnosti ste. Prečítajte si našich 7 tipov, ako s tým bojovať!

Rozmaznávajte sa

Voňavou telovou kozmetikou, masážou či návštevou wellnessu. Kúpte si nový parfum, ktorý bude vaša „druhá koža“, zájdite si ku kaderníčke, oživte farbu či vyskúšajte nový strih vlasov. Jednoducho si nájdite čas na starostlivosť o seba.

Píšte si denník

Je na vás, či si do neho budete zapisovať myšlienky, citáty, ktoré sa vám páčia, veci, ktoré sa vám podarilo splniť…

Vy ste najdôležitejšia 

Nezabudnite, že vy ste ten najdôležitejší človek vo vašom živote. Áno, milujte svojich najbližších, ale nikdy nesmiete zabúdať na seba.

Bavte sa

Či už považujete za zábavu návštevu kina (resp. domácu pohodičku na gauči), večer s priateľmi v klube (na bowlingu, pri Activitách, paintballe…) alebo šport, všetky tieto činnosti majú jedného veľmi dôležitého menovateľa. Musíte sa z toho tešiť! Inak to naozaj nemá zmysel.

Berte veci s nadhľadom a optimizmom

Ak vám to zo začiatku nejde, nič sa nedeje. Skúste sa obklopovať pozitívnymi ľuďmi a postupne sa ich filozofia na vás začne lepiť. Nie každý je perfektný, avšak stretávať sa s negatívnymi osobami, tzv. energetickými upírmi, ktorí vám zhoršia náladu, vašu sebaúctu nezlepší.

Ak budete mať okolo seba priateľov, ktorí nie sú spokojní sami so sebou a negatívne sa prejavujú (či už ide o reč tela alebo správanie), nebudete sa ani vy cítiť pohodlne. Každý môže robiť chyby. Namiesto toho, že sa budete stále trestať, skúste si z niektorých svojich aktivít urobiť žarty. Ak sa budete vnímať s nadhľadom, budete sa aj lepšie cítiť.

Cíťte sa vo svojej koži dobre

Dosiahnete to vhodnou pleťovou a telovou kozmetikou ušitou priamo pre vaše potreby. Hľadajte dôkladne a vyskúšajte, čo vám najviac sedí. Aj tu je však na mieste opatrnosť. Rýchle testovanie nových značiek veľmi často prináša intenzívnejšie podráždenie alebo dokonca alergické reakcie. Pritom je lepšie, keď dáte svojej pleti na niekoľko dní „dovolenku“. Budete ju ošetrovať iba prevarenou vodou či minerálkou a v pokoji si rozmyslíte, podľa akých kritérií si vyberiete novú vhodnejšiu kozmetiku.

Neriaďte sa médiami a vytvorte si vlastné pravidlá

Niekedy nie je jednoduché nenechať sa ovplyvniť časopismi či filmami, ktoré nám diktujú, ako vyzerá „perfektné ľudské telo“. Hoci to znie ako najväčšie klišé pod slnkom, práve preto je tak pravdivé – naučte sa mať radi svoje telo, pretože ste krásne práve také, aké ste. Kultúra a médiá nám neustále hovoria, ako by sme mali vyzerať, konať či ako sa cítiť. To spôsobuje pocit nespokojnosti so samým sebou a maže našu skutočnú identitu. Často majú ľudia dokonca pocit, že v súčasnej spoločnosti nemajú miesto. Prestaňte byť na seba takí tvrdí. Trénujte sebalásku, buďte k sebe milí.

Nie je dôležité, ako vyzeráte, ako konáte, alebo čo si o vás myslia ostatní. Podstatné je uvedomiť si vlastnú hodnotu. A čo vy, milé čitateľky? Máte nejaký ďalší tip? Napíšte nám ho do komentárov!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokIgor Bukovský hovorí o svojej novinke Ako nezomrieť: Táto kniha vás šokuje!
Ďalší článok6 vecí, ktoré milujeme, ale hanbíme sa za ne
Narodená a stále žijúca v Košiciach. Milovník kníh, Talianska, sitcomu Frasier a dobrej hudby. Moje znamenie je lev, ale charakteristika na mňa veľmi nesedí.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.