Podnikáte? Dovážajte tovar z Ázie bez komplikácií

Aerial front view of a loaded container cargo vessel traveling over calm ocean
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Každý, kto podniká s nejakým tovarom, určite neraz uvažoval nad možnosťami, ktoré v tomto smere ponúka ázijský trh. Ale taktiež aj nad rizikami a komplikáciami, ktoré môžu pri obchodovaní s Áziou nastať.

Kontrola dodávateľov a oveľa viac

Aby to však nevyznelo zle. Na ázijskom trhu sa nestretnete s rizikami, ktoré by na iných trhoch neexistovali. Nepoctiví podnikatelia, či rôzni podvodníci sú všade. Avšak pre našu vzdialenosť od Číny a ďalších takýchto krajín je oveľa ťažšie si potenciálnych dodávateľov preveriť.

Na bezproblémový dovoz tovaru z Číny je preto dobré najať si spoľahlivého partnera v podobe spoločnosti, ktorá pre vás preverí potenciálnych dodávateľov a prípadne vám dokáže zabezpečiť aj ďalšie služby týkajúce sa dovozu z Ázie. A samozrejme aj zabezpečiť kompletný dovoz so všetkým, čo k tomu patrí.

Chceli by ste napríklad od dodávateľa vzorky požadovaného tovaru predtým, ako pristúpite k finálnej objednávke? Žiadny problém, máte ich mať! „Vlastnoručne“ si tak budete môcť skontrolovať, aký tovar sa chystáte objednať.

Žiadne starosti počas dovozu a ani počas colného konania

Dovoz z Ázie však nie je komplikovanejší len kvôli horším možnostiam preverenia si dodávateľov. Aj počas samotného dovozu môžu nastať komplikácie, ktoré ho spomalia a čo býva horšie, často aj predražia.

Z tohto hľadiska je samostatnou „kapitolou“ pri dovoze z Číny clo. Colnému konaniu sa v tomto prípade nedá vyhnúť, aj keď ide o proces, ktorý môže byť zdĺhavý a nepríjemné predražiť nákup. Aj kvôli tomu je dobré využiť služby spoločnosti, ktorá dovoz tovaru kompletne sprostredkuje.

O colné konanie sa tak postarajú špecialisti, ktorí vopred preveria, aké clo a požiadavky sa vzťahujú na daný tovar, aby vás tak na colnici nečakali rôzne prekvapenia. A zároveň vás budú aj zastupovať pri preclievaní, takže tento proces absolvujete bez akýchkoľvek starostí.

Zdroj obrázka:

Autor: Sven Hansche / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokZdena Studenková: “Milujem túto autorku a jej knihu si vychutnáte!“
Ďalší článokChcete skvelé fotky svojich detí? Pomôžu vám naše rady
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.