Chcete skvelé fotky svojich detí? Pomôžu vám naše rady

Happy mother with boy taking photo on grass in park
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Obľubujete prezeranie starých fotografií zo svojho detstva? A chcete aj svojim deťom zanechať spomienku na detstvo v podobe pekných fotiek? Tak to ste tu správne. Máme pre vás niekoľko dobrých rád.

Odložte smartfón, zoberte si fotoaparát a poďte k zemi

Hneď prvou radou budeme oponovať výrobcom moderných smartfónov: foťte na fotoaparát! Iste, za určitých podmienok dokážu špičkové smartfóny spraviť dobré fotografie, ktoré budu stáť aj za to, aby ste „obetovali“ atramentové náplne HP vo svojej tlačiarni a tieto fotky si vytlačili. Deti však nebudete fotiť len za ideálnych svetelných podmienok, tie totiž nebudete mať vždy ani doma. Solídny fotoaparát (kľudne z druhej ruky, ak chcete ušetriť) si poradí s oveľa väčším množstvom situácií a zároveň ho budete môcť mať plne pod kontrolou.

Na výsledný dojem z fotky má zásadný vplyv (aj) kompozícia. Nebudeme vám teraz dávať pokročilé profesionálne rady. Stačí sa držať jednoduchého pravidla: vaše deti foťte na úrovni ich očí. Takže si k nim sadnite alebo kľudne aj ľahnite. Takéto fotky budú vyzerať oveľa lepšie, ako keby ste stáli a deti tak fotili zvrchu.

Prirodzené momenty hodné tlače

Každé dieťa má vlastnú osobnosť a keďže sú to deti, nemôžete od nich očakávať maximálnu spoluprácu pri fotení. Nesnažte sa preto príliš o strojené pózy, ale foťte prirodzené momenty, napríklad počas toho, ako sa deti hrajú. A zlaďte fotenie s režimom vašich detí. Vo väčšine prípadov je najvhodnejšie fotiť ráno, keď sú deti oddýchnuté, naraňajkované a majú veľa energie na zábavu (a aj na fotenie). Samozrejme aj neskôr počas dňa môžu vzniknúť skvelé fotografie.

A rada na záver? Už sme ju načrtli na začiatku. Áno, ide o tlač fotografií. Rozhodne by ste si mali najlepšie zábery tlačiť. Či už vo fotolabe, alebo aj doma, ak máte atramentovú tlačiareň. Predsa len, prezerať si fotografie vytlačené stojí za to, aby ste si občas na tento účel kúpili náplň HP 300 a ďalšie. A aj vašim deťom sa to bude páčiť.

Zdroj obrázka:

Autor: BearFotos / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokPodnikáte? Dovážajte tovar z Ázie bez komplikácií
Ďalší článokSublimácia je skvelá technika na tvorbu reklamnej potlače
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.