Neustále niekam meškáte? Zatočte s tým takto jednoducho!

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Poznáte ten pocit, keď sa čas rúti rýchlosťou japonského vlaku a vy nervózne stojíte pred skriňou dumajúc nad tým, čo si obliecť do školy či do práce? Pred skriňou strávite jedno tisícročie a oblečiete si nakoniec na seba to najhoršie, čo doma máte?

Meškáte, aj napriek tomu, že ste si sľúbili, že to už naozaj nikdy neurobíte? A aj napriek vašim prísahám ste to nesplnili, pretože vás zas a znova „duchovia nerozhodnosti“ donútili meškať? Nič to, máte nový pokus! Konečne môžete zatočiť a skončiť s meškaním! Bude stačiť iba toto!

Identifikujte problém!    

Je vašim problémom zle nastavený budík alebo rozhádzaná skriňa s oblečením, v ktorej úraduje škriatok menom Nerozhodnosť? Zaspíte aj napriek tomu, že vám budík ráno zazvoní? Vy iba lenivo natiahnete ruku, zafňukáte a následne ho vypnete? Pretože si nechávate telefón alebo budík blízko seba tak, aby ste sa nemuseli hneď z rána namáhať a zároveň si zaslúžite predsa len tú minútku spánku navyše? Ak toto robíte, skoncujte s tým! Skúste zmeniť polohu budíka tak, že keď si večer správne nastavíte čas budenia, ešte ho pre istotu dva krát skontrolujete, nepoložte ho vedľa seba. Odložte ho minimálne dva metre od seba. Nielenže na budík nedočiahnete, ale vás dokonca ráno prinúti ten otravný zvuk pripomínajúci cirkulárku, nakoniec vstať z postele. Zvýšite tým možnosť, že sa naozaj prinútite vstať na prvý krát a nepraštíte sa nazad pod paplón ako obyčajne!

Ak je však vašim problémom chaos v šatníku a nerozhodnosť, naučte sa predpríprave. Je to niečo podobné ako domáce úlohy. Deň pred tým, než máte ísť do školy či do práce a potrebujete byť pol hodinu po prebudení na zastávke, radšej si splňte svoje úlohy. Nachystajte si oblečenie, ktoré si chcete na seba dať. Spravte si desiatu, ktorú chcete jesť alebo si aspoň premyslite, čo si vezmete z chladničky. Vyberte si odtieň rúžu, ktorý zvolíte! Jednoducho sa pripravte.

Verte, že zaručene tieto rady pomôžu. Nielenže sa vám podarí prestať meškať, ale dokonca budete spokojnejšie a silnejšie počas dňa. Vedeli ste, že pri opätovnom zvonení budíka sa narúša prirodzený rytmus vášho tela a vy sa môžete počas dňa cítiť viac unavené ako keby ste sa prebudili na prvý krát!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokPrichádza jeseň! Akým aktivitám sa venovať cez voľné jesenné dni?
Ďalší článokAko zvládnuť prvú jazdu autom osamote?
Milujem komiksové seriály a filmy. Inšpirujú ma a pomáhajú mi pri písaní.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.