Ako zvládnuť prvú jazdu autom osamote?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Vodičský preukaz nám v dnešnej dobe uľahčí presun z miesta A do bodu B. Namiesto večne meškajúcej prímestskej, mestskej, ale aj vlakovej dopravy si sadneme za volant, naštartujeme a vyrazíme na miesto určenia. Mnohé z vás si ešte doteraz spomínajú na to, keď išli prvý krát osamote v aute. Aký to bol pocit?

Určite ste sa na začiatku cítili zmätene, obávali ste sa, že nenaštartujete, že do niekoho narazíte, alebo niekto narazí do vás. Je úplne prirodzené, že ste mali obavy. Predsa len pri vás nesedel váš partner alebo nejaký skúsený vodič, ktorý by vám vedel poradiť v prípade, že by ste urobili chybu. Ak ste len prednedávnom získali vodičský preukaz, poprípade len nedávno ste absolvovali nejaké kondičné jazdy v autoškole, prečítajte si, ako zvládnuť prvú jazdu osamote.

Hlavne pokoj

Akonáhle si sadnete za volant, pravdepodobne vám začne búšiť srdce. Zachovajte pokoj. Nadýchnite sa, a potom vydýchnite. Pod vplyvom stresu dokážete urobiť chyby, ktoré by ste za normálnych okolností neurobili. V autoškole by vás na ne upozornili. Tu vás však nemá kto upozorniť.

Zapnúť svetlá, nastaviť zrkadlá a sedačku

Predtým, ako vyštartujete, si skontrolujte, či máte správne nastavené spätné zrkadlá, výšku sedačky a vzdialenosť sedačky od brzdy, spojky a plynu. Okrem tohto nezabúdajte ani na svetlá. Mohlo by sa vám stať, že by na vás protiidúci vodiči trúbili, poprípade blikali a vy by ste nevedeli prečo. Dávali by vám najavo, že nemáte zapnuté svetlá.

Koncentrácia

Buďte koncentrovaná. Sústreďte sa len na jazdu a nenechajte sa rozptyľovať prichádzajúcimi SMS alebo telefonátom. Ľahko by sa mohlo stať, že keď sa k zvoniacemu mobilu nakloníte, automaticky stočíte volant a ľahko môžete spôsobiť kolíziu. V lepšom prípade môžete prejsť po kanálovom poklope, poprípade po betónovej žumpe domu susediaceho s ulicou, po ktorej idete.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokNeustále niekam meškáte? Zatočte s tým takto jednoducho!
Ďalší článokAko si urobiť bežný make-up? Stavte na prirodzenosť a vyhnite sa týmto chybám!
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.