Farby robia so ženami divy: Žltá rozžiari, červená rozvášni a modrá upokojí

farby
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Nielen muži, ale aj farby vedia robiť so ženami divy! Vášnivá červená na rande, luxusná čierna do divadla a veselá žltá do školy. My ženy sa často hodiny a hodiny pred zrkadlom rozhodujeme, čo a na akú príležitosť si oblečieme. Či už ide o pracovné stretnutie, alebo večeru s vysnívaným princom, vždy je dôležité dbať nielen na strih a veľkosť šiat, ale aj na ich farbu.

Čo ktoré farby o nás prezrádzajú?

ČERVENÁ
Nosenie červenej farby si vyžaduje nielen odvahu, ale aj zrelý úsudok. Musíte si vybrať správny odtieň, ktorý bude dobre hrať s farbou vašej pleti. Červené oblečenie dodáva najmä ženám sebavedomie a pomáha im vyniknúť v dave. Vo väčšine miest sveta červená predstavuje nebezpečnú vášeň či sexualitu ako takú. Výnimkou je napríklad India, kde je táto farba tradičnou farbou svadobných šiat.

Červená a čierna

Kombináciou farieb, akými sú červená a čierna, nikdy nič nepokazíte, pretože už dávno patria medzi módnu klasiku. Ak chcete dosiahnuť mäkší a vyváženejší efekt, skombinujte ju s bielou alebo béžovou farbou.

MODRÁ
Máte vysoký krvný tlak? Je dokázané, že modrá farba priaznivo pôsobí na fyziológiu tela a pomáha znížiť tlak krvi. Či už si chcete oddýchnuť po náročnom pracovnom dni, alebo sa pripravujete na dôležitý pohovor, noste modrú. Tá vám nielenže pomôže vnútorne sa upokojiť, ale zaručí aj dobrý prvý dojem. Príliš tmavý odtieň modrej, zmäkčíte skombinovaním so svetlejšími kúskami.

ŽLTÁ
Známa štýlová odborníčka Jeannie Mai tvrdí, že táto slnečná a živá farba vám pomôže zblížiť sa aj s osobami s prudšou povahou. Avšak rovnako ako pri červenej, aj tu si musíte dávať pozor, aby žltá korešpondovala s odtieňom vašej pleti. Ak si nie ste isté, aký odtieň je ten váš, vyskúšajte žltú najprv na doplnkoch alebo sukni – jednoducho na tých častiach oblečenia, ktoré neovplyvnia váš vršok.

ČIERNA
Farba, ktorá vyhovuje všetkým! Čierna farba je populárna najmä kvôli zoštíhľujúcemu vizuálnemu efektu. Nie je len farbou smútku, ale aj špičkovej elegancie. Ak nechcete, aby váš outfit vyzeral morbídne, ale naopak očarujúco, odporúčame ho oživiť farebnými doplnkami alebo si zvoliť módne kúsky so svetlými ornamentmi.

FIALOVÁ
Ak chcete vytvoriť dojem skúsenej a sebavedomej ženy, siahnite jednoznačne po fialovej. Tú ideálne doplnia pastelové odtiene, ktoré ju nechajú vo vašom outfite vyznieť a dodajú tak vašej tvári vyspelejší vzhľad.

ZELENÁ
Zelená je ďalšou farbou, ktorá upokojí a povzbudí zároveň. Má mnoho odtieňov, čo ju robí vhodnou pre všetky typy pleti. Ak chcete zdôrazniť váš zelený outfit, podtrhnú ho neutrálne doplnky. Pri tlmenejšom odtieni sa môžete do sýtosti vyhrať pri jeho kombinovaní so zelenými doplnkami, šperkami či svetlým klobúkom. Avšak pamätajte si, že všetkého veľa škodí.

ORANŽOVÁ
Farba, ktorá kombinuje slnečnosť žltej a prenikavosť červenej. Oranžová nielenže stimuluje aktivitu, ale aj prebúdza v človeku tvorivosť. Nemali by ste ju kombinovať s ničím výrazným. Odporúča sa voliť studené alebo neutrálne farby, ktoré pomôžu oranžovej vyniknúť.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článok8 tipov ako vyšachovať kŕčové žily
Ďalší článok5 tipov ako byť v práci šťastný: Na toto nikdy nezabudnite!
Som večne zasnívane dievča, ktoré rado píše, číta a moderuje v rádiu. Milujem jahody, čokoládu a nezábudky. Mojím heslom je: "Nesnívaj svoj život, ale ži svoje sny!"

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.