8 tipov ako vyšachovať kŕčové žily

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk


ŕčové žilyK alebo varixy sa zvyknú „usadiť“ na nohách.
Najviac strpčujú život ženám, no nemajú zľutovanie ani pred mužmi. Väčšinou je tento esteticko-zdravotný problém už predurčený. Áno, nespravodlivá genetika! Ale predsa existuje pár spôsobov ako by ste mohli nechcené „povrazy“ na nohách eliminovať. Pozrite sa na naše tipy!

1. Chce to veľa pohybu

Je dôležité, aby ste svojmu telu dopriali každodenný pohyb. Pokiaľ trpíte nadváhou, mali by ste začať rozmýšľať nad vhodnou diétou v kombinácií so športom. Ťažká váha kŕčovým žilám pekne nahráva!

2. Žiadne prekrižovanie nôh a vysoké opätky

Aj keď to môže pôsobiť sexi, verte, že pre vaše nohy to predstavuje úplnú pohromu. Noha cez nohu síce môže pôsobiť na určitý čas pohodlne, no takto si na nich vyrysujete neestetické žily.

3. Jednostranné zaťažovanie organizmu

Pokiaľ v práci dlho sedíte či stojíte, skúste si robiť malé prestávky. Tiež si môžete zacvičiť a popreťahovať sa. A keď sa na vás budú kolegovia nechápavo pozerať, zapojte aj ich.

4. Nohy na stôl

Toto sa vášmu šéfovi asi nebude veľmi pozdávať, no doma už túto radu môžete smelo praktizovať. Okrem toho pomôže, ak si v noci nohy umiestnite nad úrovňou srdca, aspoň desať centimetrov.

5. Sauna a vysoké teploty sú tabu

Do sauny a horúcej vody radšej veľmi nechoďte. Vysoké teploty len žily zväčšujú. Zhoršovaniu stavu praje aj prehrievanie nôh na slnku. A keďže je horúci aj vosk na epiláciu, radšej prejdite na žiletky, či iný spôsob odstraňovania nežiaduceho ochlpenia.

6. Vypite aspoň dva litre tekutín za deň

7. Vyhnite sa alkoholu a cigaretám

8. Venofarmaká 

Podľa lekárov zlepšujú návrat žilovej krvi k srdcu a lymfatickú drenáž. Majú vplyv na žilovú stenu a chlopne v žilách, ktoré zabezpečujú spätný prúd krvi smerom k srdcu. Znižujú priepustnosť ciev, zabraňujú poškodeniu výstelky ciev zápalovými zmenami a potláčajú aktiváciu bielych krviniek. Zmierňujú bolesť, pocit ťažkých nôh, kŕče v nohách a zmenšujú opuch.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokTrefné ilustrácie, ktoré vyobrazujú spolunažívanie partnerov
Ďalší článokFarby robia so ženami divy: Žltá rozžiari, červená rozvášni a modrá upokojí
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.