Nedokážete večer zaspať? Aj toto môže byť príčinou vašej nespavosti

nespavost
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Aj keď ste nesmierne unavené, prehadzujete sa v posteli a nemôžete zaspať? Neviete prísť na to, čo spôsobuje to, že už niekoľko nocí po sebe nemôžete spávať? Príčin môže byť veľa. Jedno je však isté, najväčší vplyv na náš spánok má stres.

Horšie je, že vám teraz nedokáže pomôcť ani to, čo vás niekedy upokojovalo. Pokiaľ ste sa potrebovali uvoľniť aj bez partnera, uspokojili vás vibračné vajíčka. Ak ste aj boli zadané, zrelaxovali ste v spoločnosti svojho muža. Zobrali ste si víno, ľahli do perín a rozprávali sa.

Kofeínové nápoje a nočné vyjedanie chladničky

Najčastejšími príčinami nespavosti je večerné vyjedanie jedla z chladničky a neskoré pitie kofeínových nápojov. Niekomu ale tieto aktivity nerobia žiaden problém. Pokojne sa postaví z postele a ide si do chladničky vziať chutné jedlo. Ešte si k tomu spraví do šálky aj chutnú kávu Arabica a behom chvíle dokáže zaspať. Niekto však nevie odhadnúť svoje schopnosti a organizmus podceňuje. Kŕče v žalúdku, búšenie srdca – to spôsobuje nespavosť. Snažte sa jesť minimálne tri hodiny predtým, ako sa hodíte na čisté obliečky paplóna. Uvidíte, že problémy so spánkom odstránite.

Sociálne siete a rušivé predmety

Aj večerné vysedávanie na sociálnych sieťach môže spôsobiť to, že nebudete môcť zaspať. Okrem toho vás môže rušiť presvitajúce svetlo z pouličného osvetlenia, štekajúci pes od susedov, tikajúce hodiny, hudba z vedľajšej izby či zapnutý televízor. Odstráňte všetko, čo vás znervózňuje, keď zaspávate. Naučte sa nezapínať sociálne siete a e-mailové schránky. Zbytočne by ste sa len znervóznili. Možno budete musieť ešte pred spaním vyzliekať detské obliečky, ktoré vaše dieťa zašpinilo. To ale nie je rušivý predmet. S tým musíte jednoducho počítať, ak máte malé deti.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokChyby, ktorých sa dopúšťame pri kúpe nového nábytku
Ďalší článokPravidlá, ktoré by sa mali dodržiavať v kuchyni
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.