Pravidlá, ktoré by sa mali dodržiavať v kuchyni

pravidla
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Kuchyňa je miesto, kde si pripravujeme rannú kávu, chutné raňajky, obed alebo večeru. Hovorí sa, že je to miestnosť, v ktorej málokedy dokážeme udržať poriadok. Vyvedieme vás však z omylu. Ak budete dodržiavať nasledujúce pravidlá, čistota v kuchyni bude zaručená!

Smeti zo stola odstráňte okamžite

Po dojedení vždy vyprášte obrus na stole a povrch jedálenského stola dôkladne pretrite. Najmä ak máte sklenný jedálenský stôl, musíte ho po každom jedení pretierať, aby nebol mastný a zacapkaný.

Pri varení vetrajte

Nezávislé od toho, či máte zapnutý digestor, kuchyňu pri varení vždy vetrajte. V ťažko dostupných miestach sa môže dôsledkom nadmernej vlhkosti tvoriť pleseň. Ako správna gazdinka to určite neoceníte. Pozor si však dávajte aj na závesy, ktoré vám môže ľahko zhodiť práve kysnúce cesto v miske na parapete.

Drez umývajte každý deň

Nikdy nezabúdajte na umývanie drezu. Nachádza sa v ňom množstvo baktérii, ktoré môžu ohroziť aj vaše zdravie. Na jeho umývanie použite technický papier, poprípade si vyhraďte naň jednu hubku. Pomôcť vám môže aj dužina a kôrka citróna.

Mastnotu nevylievajte do drezu

V žiadnom prípade nevylievajte mastnú šťavu alebo olej do drezu. Zanesiete tak odtok a spôsobíte si nemalé komplikácie. Mastnotu poutierajte do papierových vreckoviek, ktoré ju vsajú. Tie čím-skôr vyhoďte  do kontajnera. Zbytočne by vám v smetnom koši smrdeli. Špinavé a mastné taniere by mali z jedálenského stola putovať najprv na kuchynskú linku, kde ich dôkladne poutierate. Až potom poumývate.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokNedokážete večer zaspať? Aj toto môže byť príčinou vašej nespavosti
Ďalší článokV čom sa zmení váš doterajší život po narodení dieťatka?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.