V čom sa zmení váš doterajší život po narodení dieťatka?

materstvo
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Materstvo je to najkrajšie obdobie v živote ženy. Mnoho žien ho však odkladá a namiesto neho sa skôr sústredí na kariéru. Je to škoda, pretože nič vám nedokáže dať viac lásky, ako vlastné dieťa. Ak už ale očakávate príchod bábätka, musíte sa pripraviť na tieto zmeny. Rozhodne to bude pre niektoré výrazný zlom, najmä ak sú prvorodičky.

Minimum času pre seba

Ženy, ktoré sa rady rozmaznávali, chodili na pedikúry, masáže, alebo často na dovolenky do exotických krajín, musia načas zabudnúť na tieto aktivity. Všetok svoj voľný čas (teda ak sa dá povedať, že voľný) budú venovať starostlivosti o svoje bábätko. Dieťatko do prvého roku potrebuje mať vo svojej blízkosti svoju mamu, preto zabudnite na diskotéky s kamarátkami. Musíte tu byť pre svoje dieťa. Jediné, čo vás bude zaujímať, je to, aby ho nič nebolelo, bolo napapané a malo vždy čistú plienku. Neskôr sa budete sústrediť najmä na výber detských capačiek.

Budete sa musieť naučiť zvládať viacero vecí naraz

Bude sa od vás očakávať nielen starostlivosť o vášho potomka, ale aj starostlivosť o domácnosť. Ako správna žena musíte vedieť robiť viacero činností naraz. Možno to pre vás nebude výrazná zmena, ale musíte rátať s tým, že čoraz častejšie budete chodiť nenamaľovaná a s mastnými vlasmi, zatiaľ čo budete variť polievku, hrať sa s dieťaťom a upratovať hračky roztrúsené po detskom koberci.

Izolovaná od priateliek

Ak milujete spoločnosť, toto bude pre vás veľká zmena. Po narodení dieťatka sa intenzita stretávania s kamarátmi výrazne zníži. Budete sa cítiť osamelá a môže sa stať, že sa u vás prejaví popôrodná depresia. To však nesmiete v žiadnom prípade podceňovať. Časom, keď bude mať vaša ratolesť pár mesiacov, si budete môcť dovoliť navštíviť kaviarne, resp. rušnejšie miesta. Kamarátka, ktorá sa s vami bude chcieť stretnúť, k vám určite príde, poprípade vás bude sprevádzať pri kočíkovaní. V období prvých mesiacoch vás poteší aj návšteva obchodných domov, kde budete vyberať pekné detské fototapety, nové hračky alebo obliečky do postieľky pre vášho drobca.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokPravidlá, ktoré by sa mali dodržiavať v kuchyni
Ďalší článokČo Boh spojil, človek (svokra) nech nerozlučuje!
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.