Čo Boh spojil, človek (svokra) nech nerozlučuje!

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Žiaľ, nie každá svokra dokáže prestrihnúť pupočnú šnúru so synom. A žiaľ, nie každému synovi to prekáža. Nebol by v tom problém, keby ten syn nebol váš životný partner.

Uprednostňuje ju pred vami, zdôveruje sa jej a nie vám, pochvaľuje si jej koláč viac, ako ten váš a mnoho iného. Ako sa z toho nezblázniť a čo robiť, aby sa to aspoň trochu zmenilo?

Buďte úprimná, ale slušná

Povedzte svokre, že vám jej upätosť na jej syna prekáža a zraňuje vás. Vysvetlite jej prečo a uveďte konkrétne príklady, aby sa vedela vcítiť do vašej kože. Držte však emócie na uzde a nezabúdajte, že aj vďaka nej je váš partner taký, akého milujete. Teda má veľký podiel na jeho výchove, vzdelaní i hodnotách. Dajte jej najavo, že ste jej vďačná a vážite si ju. Možno aj práve vďaka tomu zmení niečo na svojom majetníckom správaní k nemu.

Medzi dvoma mlynskými kameňmi

Častý scenár… Muž nevie, na koho stranu sa prikloniť. Matka aj polovička vyžadujú, aby sa medzi nimi rozhodol. Napriek tomu, že je veľmi ťažké tomu nepodľahnúť, netrvajte zúfalo na svojom. Ľahko sa totiž môže uplatniť pravidlo, kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva… Keď muž nenájde pochopenie ani u jednej z vás, nájde si tretiu.

Sú veci, ktoré mu mama dať nemôže

V stavoch totálnej beznádeje prízvukujte jemu aj sebe, že hoci je jeho matka pre neho nenahraditeľná a dokonalá, nedokáže mu dať dve veci: sex a dieťa. Vy áno. Využite potenciál, ktorý vám príroda dala a dokážte svojmu drahému, že vy ste jeho číslo jeden.

Nikdy pred ním na ňu nenadávajte

To je najväčšia chyba, ktorú my ženy robíme. V záplave hnevu a smútku vypustíme z úst niečo, čo potom veľmi ľutujeme. Hoci ste v práve, nadávky na jeho matku sa ho veľmi dotknú a bude cítiť voči nej ľútosť. A to predsa nechcete, aby ona bola obeť. Už ste zabudli, že ste ňou vy? Zahryznite si do jazyka a buďte tou dobrou, chápavou a múdrou. Z dlhodobého hľadiska ide o lepšiu taktiku ako navrieskať na svokru.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokV čom sa zmení váš doterajší život po narodení dieťatka?
Ďalší článokPhotoshop alebo reálne fotky? Budete prekvapení
Snažím sa poučiť z minulosti, sústrediť sa na prítomnosť a nelámať si hlavu nad budúcnosťou. No a medzi tým všetkým stíham občas napísať niečo pre vás, milé ženy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.