7 tipov pre šťastný deň ženy

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

V posledných rokoch sa pulty v kníhkupectvách hemžia motivačnou literatúrou, ktorá sľubuje zaručené recepty na šťastie, lásku, kariéru, zdravie a bohatstvo. Nemusíte čítať stovky strán. Stačí, aby ste sa naučili dodržiavať nasledujúce tipy a aj váš život môže byť krajší. Neveríte? Vyskúšajte!

1. Rozdávajte pozitivitu

Aby ste mohli k sebe ako magnet priťahovať dobré veci a ľudí, musíte  ich najprv odovzdať. Zákon príťažlivosti a logiky jasné hovorí, že ako bumerang sa k nám vráti všetko – dobré i zlé. Nemyslite pesimisticky, rozdávajte ľuďom povzbudenie a pozitívne myšlienky. Vrátia sa k vám v tej najpotrebnejšej chvíli.

2. Nepoužívajte negatívne slová

Vyhoďte zo svojho slovníka pojmy „hnusný, odporný, nepríjemný“ a nahraďte ich slovami „skvelý, báječný, vynikajúci“. Negatívnymi myšlienkami, ale aj slovami si k sebe privoláte presne tie veci, o ktorých rozprávate.

3. Nepoužívajte výhovorky a sebaobhajovanie

Patríte k tým, ktorí za všetok svoj neúspech a nešťastie vinia každého, okrem seba? Chyba! Nikto iný nemá moc ovplyvňovať váš život, iba v prípade, že mu to dobrovoľne dovolíte. Výhovorky sú jednou z najčastejších prekážok ku šťastiu.

4. Začnite každý deň s pocitom šťastia

Čaká vás ťažký deň a vy si už večer pred spaním vravíte, aký bude otrasný. Veru aj bude, ak k sebe dopredu zvolávate negatívnu energiu. Hoci by vás čakal ten najnáročnejší deň v živote, s prvou rannou pozitívnou myšlienkou ho zvládnete oveľa ľahšie. Pretože ako sa vraví: „Ráno robí deň.“

5. Žite v prítomnosti

Naučiť sa žiť v prítomnosti je veľkou životnou výhrou. Často nás znepokojujú udalosti, ktoré sa v našom živote stali už dávno a nemajú v prítomnosti čo robiť. Je pravda, že minulosť ovplyvnila našu prítomnosť, ale naša prítomnosť formuje našu budúcnosť.

6. Neberte veci tak vážne

Naučte sa veciam prikladať primeraný význam a prispôsobiť tomu svoje správanie a pocity. Neberte život až tak vážne, ženy. Aj tak z neho nevyviaznete živé.

7. Nezáviďte a tešte sa zo šťastia iných

Nič nebráni úspechu tak veľmi ako závisť. Naučte sa úprimne tešiť zo šťastia druhých a želať im len to najlepšie. Za odmenu sa k vám vrátia stonásobne väčšie úspechy. Navyše, závisť vám doslova zväzuje ruky a nie ste schopní venovať sa svojim túžbam, pretože nariekate nad úspechom druhých.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokRecept: Ako pripraviť rýchle predjedlo – carpaccio z bresaola šunky
Ďalší článokViete aká linka sa hodí k vašim očiam?
Snažím sa poučiť z minulosti, sústrediť sa na prítomnosť a nelámať si hlavu nad budúcnosťou. No a medzi tým všetkým stíham občas napísať niečo pre vás, milé ženy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.