Viete, ktorý typ tienenia je ten najefektívnejší?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Rozhodnúť sa aký typ tienenia zvoliť pre vašu domácnosť je „kvôli“ rozsiahlej ponuke asi zložitejšie ako kedykoľvek predtým. Pokiaľ hľadáte to najlepšie, všeobecne sa za najefektívnejší spôsob tienenia považujú vonkajšie rolety. Prečo je tomu tak?

Rolety už nie sú to, čo bývali. Ale v tom dobrom slova zmysle

Pri slove „rolety“ sa mnohým vybavia tie nevkusné interiérové „rárohy“, ktoré boli neodmysliteľnou súčasťou všetkých bytových domov postavených za minulého režimu (myslíme socializmus, nie minulú vládu). Avšak moderné vonkajšie rolety, to je niečo úplne iné.

Tie sú naopak veľmi štýlovým a trendy tienením. Ani po estetickej stránke tak nezaostávajú za inými druhmi tienenia. A z hľadiska funkčnosti ponúkajú oveľa viac ako len účinné tienenie, ktoré vás zbaví nežiaducich slnečných lúčov. Poďme sa však na to pozrieť podrobnejšie.

Množstvo funkčných výhod a ani dizajn nezaostáva

Čo sa spomínanej estetiky týka, vonkajšie rolety dokážu pozdvihnúť vzhľad celej budovy. A vďaka rôznym farebným možnostiam nebudete mať problém zladiť ich napríklad aj s vonkajšími parapetmi.

Až pri funkčných vlastnostiach to však začne byť skutočne zaujímavé. Rýchlo zistíte, prečo sú vonkajšie rolety považované za to naj tienenie. Samotnú primárnu funkciu, zatieniť interiér, dokážu vonkajšie rolety bezchybne.

To však zďaleka nie je všetko. Slnečné lúče totižto „neprodukujú“ len svetlo, ale aj teplo. A zatiaľ čo cez zimu sa tešíme z každého takéhoto lúča, ktorý nás zohreje, cez leto nám dokážu spraviť z interiéru saunu. Vonkajšie rolety však lúče odrážajú ešte predtým, než preniknú do interiéru a tak slúžia aj ako tepelná izolácia. A nie len cez leto, ale aj v zime, keď obmedzujú únik tepla von. A bonus na záver? Sú aj určitým bezpečnostným prvkom. Keď sú zatiahnuté, slúžia ako „pancier“ pre vaše okná.

Zdroj obrázka:

Autor: Dmitrii Pridannikov / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokTop 5 darčekov, ktoré nechceme nájsť pod stromčekom
Ďalší článokAuto už na zimu pripravené máte? Toto ste možno nerobili
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.