Auto už na zimu pripravené máte? Toto ste možno nerobili

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

K príprave svojho auta na zimu ľudia pristupujú rôzne. Niekto len do ostrekovačov naleje nemrznúcu zmes a ani len neprezúva pneumatiky, pretože jazdí celoročne na zimných. Pre väčšinu vodičov však jeseň znamená práve aj prezúvanie letných pneumatík na zimné.

Obávate sa, že ráno nenaštartujete?

Toto sú však veci, ktoré by ste počas takejto pokročilej jesene už mala mať hotové. Čo viac sa však dá urobiť, aby vaše auto zvládlo zimu bez problémov? Jedným z posledných trendov je dávať na auto aspoň cez zimu deflektor prednej kapoty. Ten chráni lak prednej kapoty vášho auta a vytvára prúdenie vzduchu, ktoré odpudzuje nečistoty. Pozrime sa však na väčších zimných strašiakov všetkých vodičov.

A nie, nemyslíme teraz to, že v noci napadne toľko snehu, že keď ho začnete odhŕňať z auta, po niekoľkých minútach zistíte, že odhŕňate auto susedovi. Na mysli máme to, že ráno si uzimení sadnete do auta a ono nenaštartuje kvôli „vymlátenej“ batérii.

Predtým, než udrú veľké mrazy, je preto dobré dobiť batériu doplna. Hlavne ak má tá vaša už pár rokov za sebou. Alebo si ju aspoň nechajte skontrolovať a premerať. Určite vám to zaberie menej času ako keď budete musieť v mrazivé ráno vymýšľať iné spôsoby, ako sa dostať do práce.

Chráňte lak svojho auta na citlivých miestach

Akému ďalšiemu nepriateľovi musia čeliť vodiči áut počas zimy? Posypovej soli. Áno, tá nám pomáha bezpečne dôjsť do cieľa cesty, ale u nás už je, zdá sa, zvykom, že najskôr cestárov prekvapí sneh uprostred zimy a následne sa zrejme snažia dobehnúť zameškané, a tak solia často viac, ako by bolo potrebné.

Posypová soľ má následne jeden nepríjemný zlozvyk. Zvykne sa držať na blatníkoch, ktorým, samozrejme, neprospieva. Poškodzuje lak, čo môže viesť až k hrdzaveniu. A na takéto opotrebovanie blatníkov sú háklivé hlavne staršie autá.

Chrániť blatníky na vašom aute vám pomôžu spoľahlivé plastové lemy blatníkov. Okrem tejto ochrannej funkcie majú aj estetickú funkciu, keďže dokážu zlepšiť vzhľad nejedného staršieho automobilu.

Zdroj obrázka:

Autor: Andrey Yurlov / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokViete, ktorý typ tienenia je ten najefektívnejší?
Ďalší článokMáte už darček pre svojho drahého? Toto ho určite poteší!
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.