Tipy pre krajšie bývanie: Tapety, drevo či kvety

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Mať pekné bývanie je snom každého z nás. Na to, aby sme sa v ňom cítili ešte lepšie, niekedy postačí menšia zmena. Žiadnu veľkú investíciu nepotrebujete. Urobte si radosť zaujímavým doplnkom a svojmu bývaniu dodajte nový rozmer. Prinášame vám pár tipov, ako z pekného bývania urobiť ešte krajšie. 

Zdroj: Dovido.sk

Tapety zvýraznia každú stenu

V minulosti bola nevyhnutnou súčasťou každého bytu. Mala zakryť všetky nedokonalosti jeho stien. Dnes je tapeta na stenu dekoračným prvkom, ktorý každý interiér príjemne oživí. Nelepí sa na všetky 4 steny od podlahy až po strop. Má vyniknúť a izbu zvýrazniť. Tapetu nalepte len na jednu stenu, schodisko, dvere alebo veľkú skriňu. Motív prispôsobte charakteru miestnosti. Zútulnite ju imitáciou dreva. Preneste si domov kúsok prírody. Hory, rozkvitnutú lúku, či piesočnatú pláž. Inšpirujte sa miestom, na ktorom sa cítite najlepšie. 

Zdroj: Dovido.sk

Okná bez závesov zívajú prázdnotou

Na žalúzie a rolety v obývačke zabudnite. Väčší šmrnc jej dodajú závesy do obývačky. Vymeňte ich vždy, keď zatúžite po zmene. Závesy sú doplnkom, na ktorý sa po vstupe do miestnosti nezameriame, ale keď ich vymeníte, každý hneď postrehne, že v izbe je niečo inak. Na výraznú zmenu zareaguje každý. Buďte o krok vpred a nechajte návštevy trochu sa potrápiť. Skúste uhádnuť, kto zmenu závesov odhalí ako prvý a zistite, kto vás pozná najlepšie. Závesy nie sú len tipom na krajšie bývanie. Do života vám vnesú viac farieb a zábavy

Izbové rastliny pre krásu a upokojenie 

Všetko je presne tak, ako ste si predstavovali a napriek tomu v byte niečo chýba. Zeleň. Nikdy ste neboli na kvietky a mame ste sa úprimne čudovali, že ich má všade. Veľký prázdny kút treba niečim oživiť. Vždyzelená izbová rastlina okrem upokojujúcej zelenej prenesie do izby aj kúsok prírody. Zvoľte nenáročné kvetiny, ktoré nepotrebujú veľa svetla a občas ich zalejte. Odvďačia sa vám svojou krásou a nakoniec sa vám tak zapáčia, že z nich vytvoríte celú kvetinovú stenu a nakoniec budete presne ako mama. Kvety budú všade. 

Zdroj: Dovido.sk

Vôňa dreva aj na 4. poschodí

Krb a praskanie dreva v ohni dnes nie je len súčasťou rodinných domov. Elektrický krb s efektom reálneho ohňa vám teplo domova pomôže vyčarovať aj v byte na 4. poschodí. Obložte ho drevom alebo kameňom a získajte nadčasovú dekoráciu, ktorá nikdy nevyjde z módy. Postavte k nemu kôš plný dreva a pekný doplnok plný spomienok na prázdniny pri starej mame je na svete. Modernému bývaniu spojenie s tradičnými prvkami dodá originálny ráz a ešte viac ho zvýrazní. Treba len vedieť, ako na to. 

Knižnica nie je nuda

Domáca knižnica nemusí byť len nudnou rovnou policou, v ktorej sú knihy poukladané chrbtom k nám, aby sme ich názov a autora dobre videli. Vytvorte si regál s policami v tvare stromu a knihy doň pekne poukladajte. Pokojne aj podľa farieb. Využite staré piano a získajte zaujímavú dekoráciu a priestor na knihy v jednom. Nebojte sa. Nezaberie vám veľa miesta. Krídlo zavesíte na stenu. Piano nefunguje. Nikto si na ňom už nezahrá. Z regálu s poschodovými policami, ktoré sú plné kníh vytvorte predeľovaciu stenu. Kúpte štvorcové police rôznych rozmerov a farieb a na stenu ich uložte tak, ako sa vám páči. 

Zdroj: Unsplash.com

Originál, ktorý nemá páru

Akvárium nie je len nádoba s vodou, v ktorej plávajú rybičky. Správnou kombináciou rastlín, farebných rybičiek, rôznych akvaristických doplnkov a vhodného osvetlenia v ňom môžete vytvoriť svoj vlastný podmorský svet. Pozorovanie rybičiek v krásne naaranžovanom prostredí upokojuje. Aj to je dôvod, prečo si bývanie ozvláštniť takýmto originálnym spôsobom. Ako si akvárium zariadite, také budete mať. Je veľmi pravdepodobné, že na vlas rovnaké akvárium nikde nenájdete

Pekné bývanie vám zabezpečia aj drobné zmeny a doplnky, ktoré vás finančne veľmi nezaťažia. Vložte do nich kus seba a urobte ich inak. Páčiť sa musia predovšetkým vám. Vy sa máte doma cítiť dobre.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokPodľa jednej štatistiky zomrel každý štvrtý horolezec, ktorý sa pokúšal vystúpiť na K2
Ďalší článokJedovatým perom (nielen) na sociálnych sieťach
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.