Čo si všímať pri výbere nového bytu? Na toto nezabudnite!

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Realitný trh nebol na tom nikdy tak dobre, ako teraz. Aj keď sa podmienky na získanie hypotéky zmenili, viacerých ľudí to neodradilo od hľadania nového bývania. Ak uvažujete o zmene trvalého bydliska a plánujete sa v najbližšej dobe pozerať po novom byte, čo by ste si mali všímať pri výbere nového bytu?

Je panelák, v ktorom sa byt nachádza, zateplený?

Ceny energií neustále stúpajú a ako to bude v nasledujúcich rokoch, nikto netuší. Ak chcete ušetriť na energiách, prispôsobujte tomu aj výber nového bytu. Uprednostňujte byty v zateplených panelákoch pred bytmi v nezateplených. Ak sa vám aj bude páčiť byt v nezateplenom paneláku, informujte sa, či sa plánuje zatepľovanie nehnuteľnosti a hlavne kedy. Bývanie v nezateplenom paneláku vás vyjde výrazne drahšie ako v zateplenom. Navyše v lete bude v nezateplených panelákoch veľmi teplo. Panely sa nahrievajú veľmi rýchlo a v lete vám nepomôže ani pravidelné vetranie.

Vždy pri obhliadke sa pýtajte realitných maklérov, či je panelák zateplený, alebo nie.

Ako je to s parkovaním?

Pri hľadaní nového bytu si všímajte aj parkovanie pred daným panelákom. Ako už veľmi dobre viete, najväčší problém je s parkovaním v hlavnom meste. Ak hľadáte pekné reality v Nových Zámkoch, s takýmto problémom sa pravdepodobne nestretnete. Vždy sa však informujte, ako je to s parkovaním. Ak máte v rodine viac áut, zistite si, či je potrebné platiť si za ďalší automobil.

Orientácia na svetové strany

Aj orientácia na svetové strany by mala rozhodovať, či daný byt kúpite, alebo nie. Odporúča sa mať spálňu na východnej strane a obývačku na západnej.

Orientáciu na svetové strany zistíte ale až pri obhliadke nehnuteľnosti.

Dostupnosť

Pri výbere nového bývania si všímajte aj to, aká je dostupnosť ku školám, škôlkam, potravinám, domácim potrebám a samozrejme aj do práce. V každom meste nájdete lacnejšie a drahšie lokality. Len od vás bude záležať, či si priplatíte za nehnuteľnosti v centre, alebo uprednostníte lacnejšie byty na okraji mesta.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokZ fitka do kuchyne špeciál III: Vyskúšajte malinovú kašu
Ďalší článok14 nepríjemností, ktoré poznajú len ženy
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.