Využite pekné jesenné počasie na pobyt v prírode

jesenné počasie
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Október je druhým jesenným mesiacom, ktorý nás vie potešiť krásnym stabilným počasím. Babie leto sa zväčša v našich končinách objavuje práve v tomto mesiaci. Ak máte voľné dni a slnko vonku vám praje, spojte príjemné s užitočným a využite pekné jesenné počasie na pobyt v prírode.

Aké výhody prináša pobyt v prírode?

Viaceré štúdie potvrdzujú, že pobyt v prírode zlepšuje krátkodobú pamäť, znižuje únavu, dobíja nás a zároveň znižuje stres. Práve na jeseň začíname pociťovať viac únavy. Môže za to najmä skoré stmievanie a dlhé večery.

Ak sa chcete cítiť lepšie, odporúčame vám pobyt v prírode. Je dokázané, že častým trávením voľných chvíľ vonku sa znižuje hladina kortizolu – „stresového hormónu“.

Nepodceňujte obliekanie

Jesenné počasie počas babieho leta síce prináša vyššie teploty, obliekanie aj tak nepodceňujte. Dôležité je vrstvenie a ochrana najmä krížov a krku. Oceníte predovšetkým podšité dámske bundy s kapucňou, ktoré vás ochránia v prípade, že sa schladí. Akonáhle zájde slnko a začne fúkať, vzduch je výrazne chladnejší a ľahko sa môže stať, že prechladnete.

Čo si obliekať a obúvať do prírody?

Pod teplé bundy vám odporúčame obliekať flísové mikiny so zapínaním pod krk, tenké bavlnené tričko s dlhými alebo krátkymi rukávmi pod mikinu, teplú šatku, čelenku z Merino vlny alebo pletenú čelenku.

Pánom odporúčame klasické pánske teplákové súpravy z kvalitnej bavlny, ktoré sú pohodlné aj na dlhšie prechádzky v prírode.

Čo sa týka obuvi, odporúčame nízke alebo vysoké turistické topánky. Výber prispôsobujte predovšetkým terénu, do ktorého sa chystáte. Ak plánujete niekoľkohodinový pobyt v prírode s rizikom zmeny počasia, uprednostňujte vysoké turistické topánky. Ak ale plánujete menšie prechádzky neďaleko vášho bydliska, stačiť vám budú nízke turistické topánky.

Spojte príjemné s užitočným. Nielenže si oddýchnete od všetkých povinností, zlepšíte si kondíciu, natrháte šípky na čaj, nájdete gaštany na výrobu jesenných dekorácií, ale aj vypustíte šarkanov spolu s deťmi a zabavíte sa.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokViete ako sa správne starať o zuby?
Ďalší článokOvečka Shaun vo filme Farmageddon: Tento rok oslavuje už 25 rokov!
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.