Bojíte sa prechladnutia? Poradíme vám, ako sa obliekať v tomto sychravom počasí

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Ak bývavate na jeseň často choré, určite sa už teraz dopujete vitamínmi, ktoré vás ochránia pred prechladnutím a chrípkou. Niekedy vám však ani doping v podobe čerstvého ovocia a najmä citrusových plodov nepomôže. Okrem príjmu vitamínu C musíte myslieť aj na správny výber oblečenia a vrstvenie.

Prechladnutiu sa vyhnete aj vhodným výberom stravy

V tomto období pripravujte zdravé jedlo nielen pre seba, ale najmä pre svoje deti, ktoré nemajú takú imunitu ako dospelý človek. Začnite prípravou zdravých raňajok pre deti, ktoré majú dostatok vápnika, vitamínu C a nezaťažujú detský žalúdok.

Jedávajte predovšetkým čerstvé ovocie. Kúpte si čerstvý rakytník, ktorý má viac vitamínu C ako ktorýkoľvek citrusový plod. Nezabúdajte piť bylinkové čaje z čerstvých a usušených byliniek. Ako prevenciu pred chrípkou vám odporúčame piť lipové čaje.

Okrem pravidelnej konzumácie zdravých potravín sa snažte poriadne obliekať. Jeseň je ročné obdobie plné výkyvov v počasí a na to si dávajte pozor, lebo ľahko môžete prechladnúť. Skúste nosiť toto oblečenie a uvidíte, že vás prechladnutie nezastihne.

Dámske tielka 

Sú neoceniteľnými pomôckami práve teraz na jeseň, ale i cez zimu. Ak často nosievate blúzky, pretože si to vaša práca vyžaduje, pred prechladnutím vás ochránia práve dámske tielka. Pokojne investujte do luxusných dámskych tielok, ktoré sa ani po niekoľkých praniach neroztiahnu a sú na dotyk príjemné. Ak chcete nechať vyniknúť tielko pod blúzkou, odporúčame vám kúpu dámskych tielok zdobených elegantnou čipkou.

Dámske tielka si môžete obliecť prakticky pod čokoľvek. Odporúčame vám kúpu univerzálnych farieb – bielej, béžovej, čiernej. Ľahko sa kombinujú s akýmkoľvek iným oblečením. Navyše počas chladnejších sychravejších dní vám ochránia rizikové partie – krížovú oblasť.

Tričká s krátkym a trojštvrťovým rukávom 

Ak sa obávate prechladnutia, v tomto období vám odporúčame vyťahovať zo skrine krátke bavlnené tričká a hlavne bavlnené tričká s trojštvrťovými rukávmi. Tričká s trojštvrťovými rukávmi kombinujte s pletenými kardigánmi, ktoré odporúčame obliekať pod vlnené kabáty, poprípade pod dlhšie vetruvzdorné bundy. Kardigán spolu s trojštvrťovým tričkom vás príjemne zahreje a bunda vás bude chrániť pred dažďom a vetrom. Pozor ale, aby vám kardigán netrčal spod bundy.

Ak budete mať oblečené pohodlné nohavičky a veľkosťou vyhovujúcu podprsenku, budete sa cítiť príjemne a nič vás nebude kúsať a škriabať.

Krátke tričká a tričká s trojštvrťovými rukávmi využijete aj počas zimy pod pletené svetre. Bavlnené tričká perfektne sajú pot.

Chráňte si krk dobrou šatkou

Ak patríte k milovníčkam šatiek, teraz je ten správny čas ich vytiahnuť. Aj keď hlásia slnečnejšie počasie, v chládku je vzduch chladnejší a na jeseň je veterno, nech už sa nachádzate v akejkoľvek nadmorskej výške. Nepodceňte preto ochranu krku a chráňte si ho trendy dámskou šatkou. Odporúčame kupovať neutrálnejšie bezvzorové šatky, ale zainvestujte aj do bodkovaných, pásikavých a iných zaujímavých vzorovaných šatiek.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokSekírujú vás v práci? Na čo ešte čakáte! Postavte sa im!
Ďalší článokTip na rodinný výlet: Liptov
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.