Sekírujú vás v práci? Na čo ešte čakáte! Postavte sa im!

v práci
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Poznáte to, keď sa snažíte nastúpiť na idúci vlak, ktorý nemá dvere? Pokúšate sa do neho dostať. Nielenže nemáte dostatočnú rýchlosť, ale nemôžete ani prebúrať do hocijakého vozňa otvor.  Alebo ste sa stretli s iným druhom činnosti kedy ani vaše najväčšie vynaložené úsilie nestačí? 

Dokonca pracujete „dvadsaťpäť“ hodín denne a to bez prestávky? No váš šéf má pocit, že robíte primálo? Ak ste v takejto situácií, nezúfajte! Toto nie je problém, ktorý by sa nedal vyriešiť. Veď vy nie ste predsa diera v dreze tváriaca sa ako fľak, ktorú sa snažíte vydrhnúť saponátom.

Buzerovanie je horšie než úder!

Nezáleží na tom či sa to deje v práci, v škole alebo v inom prostredí. Buzerovanie je založené na rovnakom princípe. Vedeli ste o tom, že ten kto vás buzeruje zväčša robí takúto vec, pretože ju sám zažil? Osoba, ktorá v práci požaduje nadpriemerne vysoké výkony od zamestnancov a nie je spokojná so žiadnym úkonom, bojuje na zlom mieste. Takýto človek by si mal v prvom rade vyrovnať „účty“  sám so sebou a nie si vybíjať zlosť na vás!

Nebojte sa ich!

Každý človek by mal primárne dodržiavať isté etické a morálne zásady. Ak sa však deje opak a vy pociťujete, že sa deje niečo zlé, konajte pokým nie je neskoro. To, že dostávate neviditeľné údery, sa môže prejaviť hlavne na vašej psychike. Skôr či neskôr to príde. Budete stále zmätení, podráždení, nesústredení a najhoršie je to, že sa začnete opúšťať.

Viete ako sa zbavíte týchto „vnútorných bojov“? Jednoducho! Stačí vziať do rúk svoj vlastný osud a nebáť sa. Najdôležitejšia rada, ktorú si musíte však uvedomiť je, že nesmiete robiť nič neetické alebo nemorálne. V žiadnom prípade šéfovi nenadávajte. Iba si sformulujte rozumné námietky, pripomienky a ohraďte sa nimi v prípade potreby. Nikdy nenadávajte a ani nebuďte agresívni, pretože sa z obetí môžu rýchlo stať tí zlí.

Žijeme len raz!

Najhlavnejšia a najdôležitejšia rada je, aby ste nezabudli kto ste! Ste človek, ktorý má iba jeden ľudský život a musí ho prežiť tak, aby bol s ním spokojný. Ak ste spokojný s buzerovaním a diktovaním vám toho, čo ani nemusíte robiť, robte to aj ďalej. No ak chcete „naozaj žiť“, urobte zmenu. Ak nepomôže vyjadrenie názoru, zmeňte prácu, sťažujte sa alebo niečo robte. Jednoducho nestojte na mieste ako socha a urobte krok. Vzdorujte, pretože váš osud nie je napísaný v hviezdach iných, ale vo vašich.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokOdsúdili ju, že je Chybná
Ďalší článokBojíte sa prechladnutia? Poradíme vám, ako sa obliekať v tomto sychravom počasí
Milujem komiksové seriály a filmy. Inšpirujú ma a pomáhajú mi pri písaní.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.