Stereotyp vo vzťahu? Zažeňte ho pomocou týchto trikov

stereotyp
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Mnohé páry majú pocit, že ich vzťah po pár mesiacoch alebo rokoch ničí stereotyp. Niekedy je ťažké vyhnúť sa tomu. Zrazu máte pocit, že váš vzťah je stále o tom istom a vy už v ňom nenachádzate radosť.  Ak k tomu došlo, nemusíte myslieť hneď na to najhoršie. Môžete vyskúšať niekoľko trikov, pomocou ktorých si svoj vzťah spestríte.

Ak sa niekomu posťažujete, že máte stereotypný vzťah, najčastejšie dostanete radu vyskúšať novú polohu. Je to jedna z mnohých možností, ktoré môžete urobiť. Vyskúšať nové polohy, o ktorých možno snívate, ale bojíte sa o nich partnerovi povedať, môže byť pre vás plusom. Rovnako aj vaša polovička túži po istých polohách, ktoré by rada vyskúšala. Nemusíte experimentovať rovno s bičíkom alebo nejakými sadistickými prejavmi. Inšpiráciu nájdete na internete alebo si prečítajte nejaký román (napr. od Kat Martinovej). Ak sa hanbíte, jednoducho popustite uzdu svojej fantázii. Môžete si kúpiť hru pre dospelých, ktorá vás môže nasmerovať.

Ďalším vhodným tipom ako vyhnať stereotyp zo vzťahu je vyskúšať niečo nové. Skúste spolu s vaším partnerom nejaký šport. Môžete sa vzájomne podporovať a motivovať. Zažijete nielen kopec zábavy, ale budete čas tráviť spoločne a urobíte niečo aj pre svoje zdravie. Môžete sa spolu venovať cyklistike, korčuľovaniu, plávaniu, tenisu, možno niektoré z vás chytí futbal alebo florbal. Máte mnoho možností, stačí si už len vybrať.

Nové zážitky získate aj pri prechádzke. Okrem toho, že chôdza je zdravá, môžete vidieť mnoho zaujímavých vecí, ktoré ste možno pred tým prehliadli. Najlepšou voľbou je prechádzka v prírode. Naberiete nové sily, zbavíte sa stresu a môžete si spolu užívať krásy prírodnej scenérie, ktorých je vždy dostatok. Môžete to spojiť s romantikou a vyjsť si večer von. Pri večernej prechádzke môžete spolu pozerať na hviezdy či západ slnka.

Stereotyp vo vzťahu môžete zmeniť aj nejakým výletom. Ak sa vám to zapáči, môžete chodiť častejšie, skúmať a objavovať nové miesta. Niekedy si doprajte romantiku a choďte len dvaja, inokedy zas vezmite aj priateľov. S výletom je spojená aj stanovačka alebo chatovačka, na ktorých zažijete zábavu a získate nové zážitky, na ktoré budete neskôr spomínať.

Ďalším tipom je ísť do kina alebo na nejaký koncert. Samozrejme, ak chodíte do kina často, tak si môžete pozrieť film doma. Poprípade si vytvorte filmový maratón, urobte si popcorn a len tak leňošte.

Pozvite partnera na večeru alebo choďte spolu na pivo či víno. Ak túžite po súkromí, tak mu uvarte niečo dobré. Môžete urobiť viac chodov. Partnerovi zaviažte oči a môžete mu dávať ochutnať kúsky jedál s tým, že on bude hádať. Potom sa môžete vymeniť a porovnať si svoje skóre.

Okrem týchto vecí, môžete vyskúšať niečo nové. Môžete začať tancovať, venovať sa spoločne umeniu, podnikať, robiť rôzne bláznovstvá (maľovanie na telo, skúsiť nejaké súťaže, vyskúšať adrenalínové športy,…). Nezúfajte, ak sa váš vzťah dostane do stereotypu. Je mnoho vecí okrem týchto, čo sme vám ponúkli, ktoré môžete robiť a vyskúšať. Hlavná vec je, aby ste komunikovali. Zistite, čo by chcel váš partner, urobte to a nabudúce urobte to, čo chcete vy.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokKultový horor Stephena Kinga Cujo v novom vydaní
Ďalší článokVraždí známych ľudí, ktorých nedokáže ochrániť ani polícia!
Som tichý pozorovateľ, ktorý si rád všíma svoje okolie. Rada pozerám filmy, seriály a počúvam hudbu. Milujem čokoládu a svetlá nočného mesta.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.