Lekársky triler Nočná služba. Robin Cook v skvelej forme

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Ak čítate medicínske trilery, určite poznáte meno Robin Cook. Majster lekárskych trilerov napísal 40 svetových bestsellerov, z ktorých sa predali stovky miliónov výtlačkov. Podľa mnohých vznikli úspešné filmy a minisérie.
Práve vyšla novinka s názvom Nočná služba.

„Ako mnohé moje knihy, aj táto je o vážnej medicínskej téme. Nočná služba je o tom, že, žiaľ, existujú sérioví medicínski vrahovia. Sú to ľudia, ktorí pracujú v nemocnici a namiesto toho, aby sa o ľudí starali, robia pravý opak. Ako je možné ich odhaliť? Nuž, to je úloha, ktorej čelí Jack v Nočnej službe,“  popisuje Robin Cook svoj najnovší triler.

Doktorka Laurie Montgomeryová a doktor Jack Stapleton, kolegovia, z ktorých sa stali manželia, majú plné ruky náročnej súdnolekárskej práce. Problémy sa nevyhýbajú ani ich rodine, a keď za podivných okolností umrie ďalší človek z ich radov, je potrebné vykonať pitvu. Doktorka Sue Passerová bola Laurina temperamentná a dlhoročná priateľka, preto táto nepríjemná povinnosť pripadla jej úradu. Požiada Jacka, aby sa prípadu venoval a ten sotva môže odmietnuť.

Bezvýsledná pitva podnieti Jackovu zvedavosť, preto sa púšťa do pátrania priamo v Manhattanskej pamätnej nemocnici. Aj bez ohľadu na to, že tým poruší pravidlá Úradu hlavného súdneho lekárstva.

Vyšetrovanie Suinho tragického skonu sa však čoskoro zmení na nebezpečnú a potenciálne smrteľnú šachovú partiu medzi Jackom a inteligentným, no šialeným vrahom. Ak si Jack nedá pozor, hrozí ďalší smrteľný úder.

Exkluzívne video Robina Cooka pre slovenských čitateľov:

Nočná služba je lahôdka pre fanúšikov lekárskych trilerov. Nechýba tomu napätie, akcia, nebezpečenstvo, výborne je opísané nemocničné prostredie aj postavy. Je obdivuhodné, že Robin Cook si stále udržiava vysokú latku kvality, hoci začiatkom mája bude mať už 84 rokov.

Lekár a spisovateľ Robin Cook (1940) získal celosvetové uznanie trilermi s lekárskou tematikou, dnes už ich je viac ako tridsať, z ktorých sa predalo vyše sto miliónov výtlačkov. Majstrovsky spája medicínske fakty s fantáziou, pričom verejnosť upozorňuje na technické možnosti modernej medicíny a z toho vyplývajúce etické otázky.

Striedavo žije na Floride a v Bostone.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokSkvelú kávu má v súčasnosti na dosah každý
Ďalší článokChcete lacnejšie PZP? Takto ho získate úplne jednoducho
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.