Skvelú kávu má v súčasnosti na dosah každý

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Milovníci kávy sa asi nikdy nemali lepšie. A platí to aj pre naše „končiny“. Nielenže aj na Slovensku začali vznikať pražiarne kávy, ktoré predávajú naozaj špičkovú kávu, ale aj spôsobov, ako si skvelú kávu pripraviť, je v súčasnosti veľa.

Hľadáte dobrú pražiareň kávy? Môžete si vyberať

Pripraviť si aj doma skvelú kávu je v súčasnosti úplne jednoduché. Základom je samozrejme kvalitná zrnková káva. Kupovaniu mletej kávy sa skúste vyhýbať, pretože kávové zrná po mletí veľmi rýchlo strácajú svoje vlastnosti a tak si kávu naozaj vychutnáte len vtedy, ak budú zrná mleté tesne predtým, než si budete kávu pripravovať.

Ako sme už spomenuli v úvode, nájsť aj u nás pražiareň, ktorá ponúka kávové zrná vysokej kvality, už niekoľko rokov nie je problém. Takže „zdroj“ kávových zŕn si určite nájdete. Tým pádom budete potrebovať už „len“ vybavenie na to, aby ste si mohli doma kávu, či vaše obľúbené kávové nápoje pripravovať.

Vybavenie na prípravu kávy vás môže stáť len niekoľko desiatok eur

Zrejme ste si hneď predstavili automatický alebo pákový kávovar. Áno, ak ste milovníkmi pravého talianskeho espresa a nápojov z neho odvodených, zrejme si budete vyberať z týchto dvoch typov kávovarov.

V úvode sme však spomenuli, že spôsobov, ako si pripraviť dobrú kávu, je viac. Narážali sme tým na rôzne alternatívne spôsoby prípravy kávy, vďaka ktorým si môžete pripravovať skvelú kávu aj s nízkou počiatočnou investíciou.

Tieto alternatíve kávovary alebo prístroje na prípravu kávy totiž spravidla nestoja viac ako niekoľko desiatok eur. Napríklad stále pomerne nový, ale už veľmi obľúbený AeroPress stojí len niečo málo cez 30 €, čo je obzvlášť v porovnaní s automatickými kávovarmi zlomok. Iste, v takomto prípade sa nezaobídete bez mlynčeka na kávu, ale ten tiež dokážete kúpiť v podobnej cenovej hladine, takže vo výsledku ide stále o výrazne lacnejšiu alternatívu.

Zdroj obrázka:

Autor: Halfpoint / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokČo potrebujete vo vašom sklade, aby ste mohli efektívne expedovať?
Ďalší článokLekársky triler Nočná služba. Robin Cook v skvelej forme
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.