Čo potrebujete vo vašom sklade, aby ste mohli efektívne expedovať?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

V prípade, že vediete vlastný sklad, nám určite dáte za pravdu, že z hľadiska jeho fungovania je absolútne zásadné mať čo najefektívnejšie vyriešenú expedíciu. To však nie je možné dosiahnuť bez potrebného vybavenia.

Logické usporiadanie tovaru v regáloch

Základ každého skladu tvorí regálový systém. V prvom rade je však potrebné naplánovať rozloženie tovaru tak, aby bola možná jednoduchá lokalizácia akéhokoľvek produktu na sklade. Následne už stačí „len“ nájsť regálový systém, ktorý sa vám dokonale prispôsobí.

Vybavenie na balenie tovaru

Pred samotným expedovaním tovaru je zvyčajne nutné ho zabaliť. Aj na tento účel existuje hneď niekoľko výrobkov. Ak napríklad budete vo veľkom expedovať palety plné tovaru, oplatí sa vám investovať do ovinovacieho stroja na palety.

Výrobcovia vybavenia do skladov však myslia aj na tých, ktorí expedujú menšie balíky. V takomto prípade zaručene oceníte praktické dielenské stoly, ktoré sú vybavené prvkami užitočnými pri balení produktov. Môže ísť napríklad o integrované valčeky v stolovej doske, držiak na obalový materiál aj s rezačkou, či jednoduchú policu, ktorá poslúži na odloženie kartónových škatúľ, lepiacej pásky, nožníc a pod.

Manipulačná technika

V neposlednom rade je potrebné tovar presúvať z miesta na miesto (väčšinou smerom do nákladného vozidla, ktoré ho doručí ďalej). S týmto spoľahlivo pomôže rôzna manipulačná technika, najčastejšie praktické paletovacie vozíky a vo väčších skladoch nie sú výnimkou ani vysokozdvižné vozíky.

Čo sa vysokozdvižných vozíkov týka, tie je možné dodatočne prispôsobiť rôznymi užitočnými prídavnými zariadeniami. V závislosti od konkrétneho typu prídavného zariadenia môžu tieto poslúžiť na zefektívnenie manipulácie s bežným tovarom na paletách a tiež s rôznym atypickým tovarom.

Zdroj obrázka:

Autor: wavebreakmedia / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokZábavná hra pre partnerov: Vyskúšať ju môžete aj vy!
Ďalší článokSkvelú kávu má v súčasnosti na dosah každý
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.