Chcete lacnejšie PZP? Takto ho získate úplne jednoducho

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Jednou z povinností každého majiteľa motorového vozidla je mať najneskôr v deň prvého použitia vozidla uzatvorené povinné zmluvné poistenie (PZP). Ide o poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla.

Povinné poistenie neznamená, že musíte povinne platiť viac, než je potrebné

PZP teda chráni vodiča, ktorý v čase škodovej udalosti používa vozidlo a zodpovedá tak za prípadné škody, ktoré jeho prevádzkou spôsobí. Zodpovednosť za finančné vyrovnanie škody je prenesená z poisteného na poisťovňu, v ktorej je PZP uzatvorené.

Na rozdiel od havarijného poistenia (KASKO) alebo poistenia finančnej straty (GAP) sa tak uzatvoreniu a plateniu povinného zmluvného poistenia auta nedá vyhnúť. Ak teda nechcete porušovať zákon, za čo by vám hrozila pokuta prevyšujúca 3 000 € a v prípade spôsobenej nehody by ste museli z vlastného vrecka uhradiť všetky spôsobené škody na majetku a tiež na zdraví.

Môžete však (najneskôr 6 týždňov pred výročím poistnej zmluvy) zmeniť poisťovňu, v ktorej máte PZP uzatvorené. A verte, že venovať trochu času porovnaniu konkurenčných ponúk sa vie oplatiť.

Najjednoduchší spôsob uzatvorenia najvýhodnejšieho PZP

Ak ste si už niekedy porovnanie viacerých ponúk povinného zmluvného poistenia robili, možno ste sa pri slovnom spojení „trochu času“ ironicky pousmiali. Zadávať na webe každej poisťovne údaje potrebné pre výpočet povinného zmluvného poistenia je predsa zdĺhavé a takéto porovnávanie jednotlivých ponúk neprehľadné a komplikované!

Nájsť najlacnejšie PZP sa však dá aj oveľa rýchlejšie a jednoduchšie. Stačí využiť online kalkulačku PZP. Základné údaje pre výpočet ceny povinného zmluvného poistenia zadáte len raz a PZP kalkulačka vám zobrazí ponuky všetkých poisťovní, naviac prehľadne zoradených podľa ceny.

Maximálne prehľadné je v tomto prípade aj porovnanie ďalších rozdielov medzi jednotlivými ponukami a tak si ideálne PZP vyberiete už za pár minút. A rovnako rýchlo môžete zvolené PZP aj uzatvoriť. Jednoducho doplníte dodatočné údaje a všetko potrebné vám príde na mail. Poistenie potom stačí uhradiť a stáva sa platným.

Zdroj obrázka:

Autor: REDPIXEL.PL / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokLekársky triler Nočná služba. Robin Cook v skvelej forme
Ďalší článokSviečková na smotane podľa šéfkuchára
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.