Ako sa pripraviť na Vianoce bez stresu

vianoce
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Ani vy neznášate, keď všetko robíte na poslednú chvíľu? Nákupy darčekov, pečenie medovníkov, upratovanie, stavanie stromčeka, a ešte aj naháňanie kapra vo vani. Nenechávajte si všetky činnosti na posledný týždeň pred Vianocami, aby ste sa nezbláznili. Pozrite sa na náš plán príprav a choďte na to postupne už teraz!

Vianoce majú byť predsa pokojné a radostné, tak prečo si ich kaziť pripečenými medvedími labkami či zhonom v preplnených obchodoch. Nie nadarmo na nás číhajú v supermarketoch vianočné kolekcie už v októbri. Vyzbrojte sa výzdobou v predstihu! Pokiaľ sa vám zapáči chutný Mikuláš s červenou čiapkou, pokojne neodolajte a zadovážte si ho ihneď. Na čo čakať! Prinášame vám konkrétny manuál, ako sa postupne adaptovať na Vianoce.

Druhá polovica novembra

Premyslite si do akej farby chcete ladiť vianočnú výzdobu a stromček. Pokiaľ nemáte zadovážený ani ten, radšej rýchlo konajte, aby vám nevyfúkli najkrajšie kúsky. S riedkym „vypelíchancom“ nikoho neohúrite! Ak plánujete, že si byt vyzdobíte aj adventným vencom, je ten pravý čas na jeho zadováženie alebo výrobu. Farbu sviečok skombinujte s celkovou vianočnou výzdobou v interiéri.

1. až 7. december

Postupne začnite čistiť špinavé okná, operte závesy a záclony. Nezabudnite si spísať zoznam vecí, ktoré potrebujete zohnať a pripraviť do Vianoc. Ak plánujete objednávať darčeky cez internet, myslite na to, že nejaký čas potrvá, kým k vám „pricestujú“. Zapáľte prvú sviečku na adventnom venci.

8. až 14. december

V tomto období ešte nehrozia „zápchy“ v obchodoch, preto sa vyberte na nákupy darčekov. Nájdite minimálne 80%, aby ste boli pokojní. Nezabudnite ani na baliaci papier. Postupne ich doma pobaľte a uložte na bezpečné miesto. Pomaly začnite zháňať ingrediencie na vianočné koláčiky. Rada pre tých odolnejších: napečte medovníky, aby do Vianoc zmäkli. Nezabudnite na druhú adventnú sviečku.

15. až 21. december

Nakúpte potraviny, ktoré dlhšie vydržia. Neskôr doplníte chladničku tými menej trvanlivými. Dokúpte zvyšné darčeky a zabaľte ich. Skontrolujte vianočné svetlá, či sú funkčné.  Povysávajte, vyumývajte podlahy, poutierajte prach, prípadne odstráňte kôpku na žehlenie. Premyslite si, čo budete variť, či sa budete držať starej dobrej klasiky alebo budete mierne experimentovať. Pripravte si obrus, servítky a prestieranie. Napečte obľúbené medvedie labky a vanilkové rožky. Zapáľte tretiu sviečku.

22. až 24. december

Zapáľte poslednú sviečku na adventnom venci. Finišujte s nákupmi. Pripravte si darčeky – nezabudnite na štítky.  Vyzdobte stromček. Povyberajte napečené pečivo a chrumkajte atmosféru Vianoc. Zapnite vianočné rozprávky a zanôťte si Tichú noc popri varení štedrej večere. Do príprav zapojte celú rodinu.

Nech nie sú stresové a chaotické, ale šťastné a veselé!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokO šoubiznise, celebritách, úspechu a televíznej šou. Talent od Jara Slávika
Ďalší článokLola zaspí v akejkoľvek polohe: Pozrite sa na jej krásne fotky
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.