Čo všetko vás dokáže zaskočiť na dovolenke?

dovolenka
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Leto je už za nami, ale ešte stále máme v pamäti tie dni, ktoré sme trávili ďaleko od domova, užívali si pláž, ochutnávali miestne špeciality a jediné, na čom nám skutočne záležalo, bolo to, aby sme si obsadili dobré miesto na pláži. Viete ale, že aj na dovolenke sa môže stať niečo, čo vás dvakrát nepoteší?

Strata dokladov

Keď sa nám stratí obľúbené a ešte k tomu kvalitné oblečenie, nemrzí nás to až tak, ako keď stratíme doklady. Napriek všetkým opatreniam sa môže stať, že vám z peňaženky vypadne občiansky preukaz, stratíte pas, poprípade si zabudnete doma vodičský preukaz, ktorý by ste potrebovali, keď si budete chcieť požičať skúter alebo štvorkolku. Strata dokladov vie znepríjemniť celý pobyt v zahraničí. Dávajte si preto maximálny pozor! Noste doklady všade so sebou (aj na pláž)! Majte ich na očiach, poprípade ich zverte rodinnému príslušníkovi na starosť.

Okolie nie je také, aké ste si predstavovali

Konečne ste si mohli dopriať dovolenku vo vyhľadávanom Chorvátsku, prídete tam a zrazu zistíte, že okolie hotela nie je také, aké ste si predstavovali. Namiesto tichých uličiek vidíte hlučné uličky, na ktorých sa premáva dav ľudí. Nič príjemné, že? Neverte preto dovolenkovým katalógom a zistite si na webe, ako vyzerá okolie hotela, poprípade si prečítajte recenzie na daný rezort.

Nečakané zdravotné komplikácie

Hnačky, žalúdočné kŕče, bolesti hlavy, vysoká horúčka, silný úpal, popáleniny na celom tele – aj s týmto sa bohužiaľ môžete stretnúť na vašej dovolenke a to nezávisle od toho, či pôjdete do spomínaného Chorvátska, alebo budete na dovolenke v prekrásnej Kalábrii. Vezmite si preto so sebou na dovolenku aj lekárničku s potrebnými liekmi – na žalúdok, zníženie horúčky a prípravkami na popáleniny.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokZačítajte sa do historickej knihy s názvom Darujem ti úsvit
Ďalší článokNa čo nesmiete zabudnúť pri zariaďovaní kúpeľne?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.