Na čo nesmiete zabudnúť pri zariaďovaní kúpeľne?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Vždy, keď sa rozhodujeme pre akúkoľvek rekonštrukciu v domácnosti, musíme mať aspoň ako taký prehľad o tom, čo je momentálne moderné. Čo sa týka kúpeľne, v prvom rade musíme vedieť, koľko financií si môžeme dovoliť utratiť. Rekonštrukcia kúpeľne patrí medzi tie finančne náročnejšie investície, najmä ak máme ešte umakartové jadro. Na čo nesmiete zabúdať pri zariaďovaní kúpeľne?

Vybrať si vaňu alebo sprchový kút?

Ešte predtým, ako sa pustíte do rekonštrukcie, nesmiete zabudnúť zvážiť, či sa vám oplatí kúpiť do kúpeľne skôr vaňu, alebo si radšej vyberiete sprchový kút. Ak máte malé deti, poprípade ste bezdetný pár a túžite mať v blízkej dobe bábätko, myslite na to, že sprchový kút by bol síce dobrý pre vás, ale kde by ste kúpali svojho malého drobčeka? Keď budete mať vaňu, s kúpaním vášho bábätka nebudete mať problém. Dieťa sa môže vyšantiť vo vaničke, ktorú uložíte do vane. Vaňa má však aj jednu nevýhodu, a to, keď budete starší, bude sa vám z nej vystupovať omnoho ťažšie ako kedysi. Správa bytového domu vám neporadí, či si vybrať vaňu alebo sa rozhodnúť pre sprchový kút. Výber je len a len na vás. Najideálnejšie by bolo, ak by ste mali oboje. Musíte však disponovať väčšou kúpeľňou, aby ste si to mohli dovoliť.

Čo s odkladacím priestorom?

Nielen v spálni a obývačke budete potrebovať odkladací priestor. Viete si predstaviť, kde by ste odkladali všetku tú kozmetiku a čistiace prostriedky, ktoré používate? Bez odolného kúpeľňového nábytku by ste nemohli existovať. Pri výbere kúpeľňového nábytku si všímajte okrem materiálu aj rozmery nábytku, aby sa nestalo, že po dovezení ho budete musieť ihneď reklamovať a narýchlo hľadať alternatívu.

Rozmery kúpeľne si zaznačte

Protišmykové behúne ľahko vymeníte, ale s nábytkom to bude o čosi komplikovanejšie. Ešte predtým, ako začnete rekonštruovať, načrtnite si kúpeľňu na papier a dôkladne si zmerajte jej rozmery. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciám.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokČo všetko vás dokáže zaskočiť na dovolenke?
Ďalší článokTip na knihu: Stratila sa Anna
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.