Strach z výšok je pre vás niečím nepoznaným? Tieto zážitky sú teda pre vás!

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Aký máte vzťah k výškam? Bojíte sa ich tak, že ste kvôli tomuto strachu nikdy nesadli do lietadla a na letnú dovolenku chodíte len na najbližšie pláže v Chorvátsku, či Taliansku? Alebo ich naopak, milujete? Ak je druhá možnosť správna, máme pre vás niekoľko tipov na zážitky, ktoré by ste určite mali absolvovať.

Zážitkový let alebo tandemový zoskok

Keď už sme spomenuli lietadlo, čo takto nezabudnuteľný zážitkový let lietadlom? Aj ak máte na dovolenky a pobyty v zahraničí čo to „nalietané“, vyhliadkový let je predsa len iný druh zážitku ako bežný let, keďže sa letí v menšej výške. Budete si tak môcť z vtáčej perspektívy vcelku detailne prezrieť okolie vášho bydliska, či inú oblasť. Výhodu je aj to, že ide o zážitok, ktorý je možné absolvovať v podstate v každom ročnom období.

Ak okrem výšok milujete aj poriadny adrenalín, je pre vás ako stvorený tandemový zoskok padákom. Aj keď ide o naozaj veľký adrenalín, absolvujete ho so skúseným profesionálom, ktorý bude mať zoskok plne pod kontrolou. Vám tak bude stačiť sústrediť sa na to, aby ste si zoskok poriadne vychutnali. Predsa len, ide o niečo, čo môže skúsiť takmer každý a predsa sa na to väčšina ľudí neodhodlá. A vy môžete byť jednou z výnimiek.

Bungee jumping alebo adrenalín na horách

Určitou alternatívou k tandemovému zoskoku padákom môže byť bungee jumping. Stále ide o poriadnu dávku adrenalínu, na ktorú sa však odhodlá viac ľudí ako na zoskok padákom. Rozhodne však ide o zážitok, ktorý vám „vyčistí“ hlavu.

Ak síce výšky obľubujete, ale pri tom ako si ich vychutnávate, radšej stojíte (viacmenej) pevne na zemi, adrenalínové zážitky si môžete dopriať aj v horách. Môžete napríklad absolvovať kurz lezenia na skalách alebo ak máte nadpriemernú fyzickú zdatnosť a kondíciu, môžete sa vydať na túru s horským vodcom na niektorý z vrcholov, ktoré nie sú inak pre turistov prístupné.

Zdroj obrázka:

Autor: Viacheslav Yakobchuk / Stock.adobe.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokAko zredukovať riziko kardiovaskulárnych ochorení?
Ďalší článokNa čo myslieť pri výbere reklamných predmetov pre vašu firmu?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.