Zmocnila sa vás jesenná depresia? Takto s ňou zatočte!

jesenná depresia
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Horúce leto vytlačila jeseň. A práve v tomto období bývame omnoho viac vyčerpaní. Aj vy patríte medzi tých, na ktorých zle vplýva sychravé počasie, pociťujete viac smútok, cítite sa unaví a strácate náladu? Možno na vás doľahla práve jesenná depresia. Ako s ňou bojovať?

Dni sa pomaly skracujú, prichádza ochladenie a dážď. A práve tieto príčiny môžu za zvýšenú psychickú záťaž a horšiu fyzickú kondíciu ľudí. Na jeseň je na skľúčenú náladu náchylných viac ľudí ako v lete. Viete, že jesenná depresia je rozšírenejšia ako choroby srdca a ciev? Predstavuje vnútorné znechutenie, stratu energie a únavu.

V tomto období ľudské telo prahne po znížení výkonu a tiež si musí šetriť energiu. Preťažovaním si môžeme akurát privodiť stres, ktorý vytrápi našu imunitu. Pokiaľ sa rýchlo nespamätáme a nezačneme s ňou bojovať, môže postupne prerásť do trvalej depresie!

Ako s ňou bojovať?

Psychológovia hlásia, že je dôležité pozitívne sa naladiť a počúvať signály svojho tela. Ak potrebujete viac odpočívať, vôbec sa nebráňte poobedňajšiemu spánku, zájdite do wellnessu alebo si len tak polebeďte doma na gauči. Aj napriek pochmúrnemu počasiu je potrebné si jeseň užiť!

jesenná depresia

Tipy na zahnanie jesennej depresie:

Pohyb a zdravá strava

Ani v chladnejších dňoch nezabúdajte na pohyb na čerstvom vzduchu. Počas farebných dní sa môžete ešte stále aktívne venovať prácam na záhrade. Teplé polievky sú ako stvorené na sychravé počasie. Doplňte si tiež dôležité vitamíny v podobe ovocia, zeleniny, strukovín a mliečnych produktov.

Stretávajte sa s ľuďmi

Naplánujte si stretnutia s dobrými kamarátmi a rozprávajte sa o pozitívnych veciach. Ohováranie sa nepočíta! Zabudnite na falošné priateľstvá, ktoré vás o energiu oberajú.

Relaxujte pri hudbe

Pustite si relaxačnú hudbu a oddychujte pri vonných sviečkach. Alebo si zapnite obľúbenú rytmickú hudbu, ktorá vás bude sprevádzať pri upratovaní.

Nájdite si nový koníček

Rozvíjajte svoje schopnosti a objavujte nové. Uvažovali ste nad dizajnérskym či jazykovým kurzom? Jeseň je na ne ako stvorená!

Skrášľujte si domov

Či už si urobíte radosť vďaka vlastným handmade výrobkom alebo si nový doplnok kúpite v obchode je na vás. Nezabudnite, že príjemné prostredie dokáže človeku vdýchnuť pozitívnu energiu. 

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokUnikátna publikácia o Leonardovi da Vincim
Ďalší článokJoaquin Phoenix Jokera nehral, na nakrúcaní sa ním priamo stal
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.