Myslíte si, že ženská krása je otázkou peňazí?

ženská krása
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

V mori pracovných povinností, v stresovom cestovaní  autom, keď som rada, že aspoň o desiatej večer padnem do postele a s prvým nádychom spím, sa mi prihodila taká nemilá vec, že som si nenašla čas sama pre seba a pre moje telíčko. Cítim sa momentálne na 60 a mám pocit, že tak aj vyzerám!

Myslíte si, že je ženská krása otázkou peňazí?

Vravím si, pomohla by mi taká dvojtýždňová regeneračná kúra so zábalmi nechtov a rúk, masážami, plávaním a saunovaním, kaderníčkou a kozmetičkou, prípadne liposukciou a osobným trénerom. Nové prsia byť nemusia, tie sú OK.

Ako vás stretávam na uliciach, a vídam krásne ženy, nevravím si, že som škaredá. Ale poznáte to, keď vám niečo na vás vadí. Silonky nedržia tam kde by mali, tlačí nás podprsenka a nestihli sme si vyfúkať vlasy. Potom už s nami šijú kadejaké pochybnosti o tom, ako vyzeráme pre tento svet navonok. Fascinujúce je aj to, že stačí mať vnútornú výčitku. Že som si nenalakovala nechty na nohách, ktoré mi v čižmičkách nikto nevidí a už vyžarujem niečo celkom iné ako auru krásnej a vyrovnanej ženy.

Cítim sa ako kráľovná Nefertiti 

Naopak! Stačí mi ísť na kozmetiku a môžem odtiaľ vyjsť aj maskou na ksichte (čo by mi Evka samozrejme nikdy nedovolila). Ale vtedy sa cítim ako kráľovná Nefertiti na jej tróne s insígniami vládkyne. Je to neskutočné ako potom tie všetky pocity vyrážajú na povrch našich tvárí. A vlastne aj každým pórom tela a vytvárajú práve tú charizmu. Či už pozitívnu, alebo charizmu neviditeľnosti. Máte pocit, že si vás žiadny chlap neobzrie a dokonca ani žena, iba ak s pohŕdaním v oku. A toto si maľujeme v našich predstavách celkom často. Len sa priznajte baby!

Takže si načrtnime vysnívaný príklad toho, ako by sme sa cítili (pozor, všimnite si, že nepíšem „vyzerali“), keby sme mali slobodu času a financií. Predovšetkým by sme bežali niekam kde by nás pekne obliekli, pretože začíname tým, čo nám urobí najväčšiu radosť najčastejšie. Nová kabelka, alebo nové topánky z nás tiež robia iných ľudí. Aspoň pocitovo. A či veríte, alebo nie, tak nakoniec aj celkovo navonok sme jednoducho krajšie. No a to si vynásobte celé ešte kozmetičkou, kaderníčkou, pedikúrou, manikúrou a masážami. Tak! Celkom iná žena.

Ženská krása = otázkou času a peňazí?

A niekedy ma naháňa myšlienka, či nie je vlastne celá krása iba otázkou času a peňazí? Viete neverím, že existuje škaredá žena. „Škaredá žena“ je v zásade iba vyfabulovaná postava našich hlúpych pochybností o sebe samých. Len sa na seba a naše telá nesmieme vykašľať.  V čo veríte vy? Myslíte si, že ste krásne? A ak nie, myslíte si, že by vám pomohli peniaze? Ako sa o seba staráte?

Veru, tak si ja vravím, dievčatá moje, že sa budúci týždeň na nejaké to rozmaznávanie aj objednám. Aby som predsa len, nielen navonok, ale hlavne vnútri zasa bola svoja. Svoja ŽENA!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokFotografka Kristina Makeeva vytvára famózne snímky dievčat v šatách z magických miest
Ďalší článokPrvé dieťa po 30-tke: Áno alebo nie?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.