Čo vám dá vysoká škola? 3 body o ktorých by ste mali vedieť

vysoká škola
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Vysoká škola je ozaj výborný tréning sily jednotlivca. Nepodľahnite pri prvej prekážke! Stojí to za to, lebo…

1. Vysoká škola vylepší vašu komunikáciu ako takú

Ja osobne som ešte stále v menšom strese keď mám povedať niečo nahlas pred menšou, nedajbože väčšou skupinou ľudí, nehľadiac na to, či je to prejav oficiálny alebo súkromný (viem, paradoxné, keď raz chcem pracovať v rádiu). Môj psychický blok vystupovania pred „obecenstvom“ by bol však značne eliminovaný tým, že ma bude vidieť maximálne tak technik. Ale pre porovnanie – je to asi tak 34-krát lepšie ako kedysi.

2. Vysoká škola zlepší vašu schopnosť pracovať samostatne

Vždy ma bavilo riešiť si veci samostatne, niečo vybavovať atď. Teraz to však nadobudlo nový, ťažší rozmer (zháňať materiály, zdroje k seminárnym prácam, bežné veci týkajúce sa zápisu, zapisovanie predmetov, prihlasovanie sa na rozvrh a tak podobne). Možno sa smejete, ale pre mňa, technické drevo, sú tieto veci utrpením. Myšlienku dať to spraviť niekomu inému som ale zavrhla. Keď nedokážem TOTO, čo príde nabudúce? Budú za mňa robiť aj ďalšie, v živote ešte dôležitejšie veci (nie žeby škola podstatná nebola, ale chápete, čo tým myslím), iní?

3. Máte možnosť ďalej čerpať študentské výhody

Zľavy na vstupy aj na kadečo hmotné sa zídu. V neposlednom rade mi to, že som študent VŠ, zabezpečilo aj možnosť brigádovať.

Ak rozmýšľate kde, respektíve či si vôbec podať prihlášku, spomenula som 3 dôvody, prečo áno. Jasné, je za tým drina. Ale vidím v tom viac pozitív. No a mudrlantom z Vysokej školy života a „rýpalkom“, ktorí majú plné ústa viet typu: „Ďalší v poradovníku na Úrade práce“, „Ďalší, čo rozšíri rady nezamestnaných“, „Takže teraz budeš hlavný pokladník v mekáči?“ a podobne, adresujem: Upracte si vlastný život. A ešte otázku, či rozmýšľali, že čo ak sa raz budú plaziť kvôli práci do toho spomínaného McDonaldu, kde bude niekto z nás absolventov marketingový špecialista, manažér alebo hovorca?“

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokCviky na zadok, brucho a stehná (video): Ako sa dostať do formy?
Ďalší článokPriali by ste si žiť bohatší život? Vyskúšajte naše tipy!
Narodená a stále žijúca v Košiciach. Milovník kníh, Talianska, sitcomu Frasier a dobrej hudby. Moje znamenie je lev, ale charakteristika na mňa veľmi nesedí.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.