Priali by ste si žiť bohatší život? Vyskúšajte naše tipy!

bohatší život
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Zaručiť bohatší život tým, že vám prezradíme výherné čísla nejakej národnej lotérie, nedokážeme. Čo však môžeme, je inšpirovať vás k tomu, aby ste naplno využili čas, ktorý vám je daný.

S našimi tipmi sa vám to určite podarí:

  1. Vyložte si nohy a vychutnajte si teplý čaj. Len tak rozjímať, sama so sebou, nad vlastným životom (alebo hocičím iným) je veľmi upokojujúce.
  2. Robte dobrovoľníka. Stačí trochu gúgliť a určite nájdete spolky či útulky vo vašom okolí, kde vašu pomocnú ruku veľmi vďačne uvítajú. Skvelý pocit na duši zaručený!
  3. Naučte sa každý deň (alebo každý týždeň) pár nových slovíčok či fráz v cudzom jazyku, ktorý sa vám páči, ale z nejakého dôvodu ste si naň nikdy nenašli čas.
  4. Zájdite sama, prípadne s knihou, do kaviarne. Čulý ruch okolo vás, ale súčasne aj prítomnosť len vás samotnej bude dokonalou kulisou k tomu, aby ste sa ponorili do príbehu. Ktovie, možno sa doň tak ponoríte, že vám čašníčka príde oznámiť, že je záverečná.
  5. Urobte niečo, čoho sa odjakživa bojíte. Nahovorte kamarátku na spoločný tandemový zoskok padákom, vyrazte sama na dovolenku.
  6. Zatelefonujte dávnemu známemu, kamarátke, ktorú ste veľmi dávno nevideli či starej mame, ktorá býva ďaleko od vás. Ak s nimi nemôžete byť fyzicky, verte, že vašu prítomnosť ocenia aj napriek tomu, že vaším spojovníkom je telefónny signál.
  7. Navštívte divadelné predstavenie alebo múzeum. Aj keď bývate v menšom meste
  8. Precestujte svet. Alebo aspoň to naše malé Slovensko. Dajte si záväzok, že každoročne sa pozriete do iného kúta našej krajiny. Lákajú vás tajomné hrady, kaštiele alebo zámky? Alebo dávate prednosť prírodnému bohatstvu v podobe chránených parkov či vodopádov? Zistite si všetky potrebné informácie, zabaľte si proviant a hor sa na cesty! Nezabudnite si pribaliť aj foťák, aby ste mohli zdokumentovať vaše potulky.
  9. Objímajte svojich milovaných. Aj keď neveríte na štatistické výsledky výskumov amerických, holandských a iných vedcov, toto jednoznačne funguje aj bez nejakej zložitej vedy. Eliminujete úzkosť, znásobíte radosť. Jednoduché, však?

Aj tieto rady môžete vyskúšať a mať o niečo bohatší život.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokČo vám dá vysoká škola? 3 body o ktorých by ste mali vedieť
Ďalší článokTúžite byť opálená aj v zime? Takto radšej nie!
Narodená a stále žijúca v Košiciach. Milovník kníh, Talianska, sitcomu Frasier a dobrej hudby. Moje znamenie je lev, ale charakteristika na mňa veľmi nesedí.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.