Túžite byť opálená aj v zime? Takto radšej nie!

opálená
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Chystáte sa na ples a potrebujete do šiat chytiť krásnu hnedú farbu, no zároveň nechcete, aby sa vaša pokožka podobala na korytnačie rúcho? Chcete byť opálená aj v zime? Alebo radšej zvolíte inú taktiku?

Hľadať miesto na celotelové slnenie v týchto mrazoch v našich zemepisných šírkach bude asi márne. Ak uvažujte nad soláriom, nezabúdajte, že vaša koža sa môže vystaviť rôznym rizikám. Existuje však ešte jedno riešenie ako docieliť opálený vzhľad! Čítajte ďalej…

Pozor na nadmerné vypekanie

Majte sa na pozore! Žiarenie UVA a UVB vo veľkých dávkach môžu byť pre našu pokožku veľmi nebezpečné. Ale to už ste isto počuli. Opakovanie je však matka múdrosti. A hlavne, pre tie dámy, ktoré sa kvôli svojmu výzoru čokoládovej pokožky nemôžu vzdať nadmerného slnenia. Byť nadmieru opálená niekedy nestojí za to.

Nebezpečné solária

Pobyt vo „vyhriatej truhle“ je síce v zimných mesiacoch veľmi príjemný, no pod vrchnú časť pokožky preniká UVA žiarenie, ktoré poškodzuje kolagénové a elastické vlákna. Solárium predstavuje najvážnejšiu hrozbu, a tou je rakovina! Môže zvýšiť riziko vzniku melanómu až o 20 %. Vysokou koncentráciou UV žiarenia môže tiež narušiť imunitný systém.

Ani slnko v tom nie je nevinne

Prirodzené slnečné lúče nám  vo veľkom množstve môžu tiež škodiť. Ak to preženiete, pocit „ugrilovaného kuriatka“ bude to najmenej, čo vás môže postihnúť. Aj keď je UV žiarenie pre človeka kvôli syntéze vitamínu D potrebné, netreba to preháňať. Na vytvorenie požadovaného množstva vám stačí niekoľko desiatok minút.

Opálenie v spreji

Ako teda dosiahnuť farbu pokožky á la nugátová pralinka? Payot Brume Sublimante Élixir sa hlási o slovo! Ľahká hmla v 125 mililitroch dodá vášmu telu rovnomerné a dlhotrvajúce opálenie už po prvom použití. Polohovateľný rozprašovač zaisťuje prirodzený efekt bez stôp jediným pohybom. Očarte svojho partnera na plesovom parkete, nie len temperamentným tancom, ale aj exotickým opálením!

Viac na www.payot.com.

Zdroj: www.lenita.sk

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokPriali by ste si žiť bohatší život? Vyskúšajte naše tipy!
Ďalší článokSpánok v živočíšnej ríši: Ktoré zviera spáva najviac?
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.